Artykuł sponsorowany Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Chirurgia plastyczna oferuje wiele możliwości, z których możemy korzystać, by poprawić te elementy naszego ciała, z których nie jesteśmy zadowoleni. Wśród popularnych zabiegów, które dają szybki i długotrwały efekt, wymienić możemy zabieg powiększania ust. Jak należy się do niego przygotować? Jak przebiega operacja i o czym należy pamiętać po jej przeprowadzeniu? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Przed i w trakcie zabiegu powiększania ust

Każdy zabieg chirurgiczny, w tym też te za zakresu chirurgii plastyczne, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań. Ich zapobiegnięciu służyć ma właściwe przygotowanie pacjenta do operacji, które należy podjąć odpowiednio wcześniej. Wszystkie szczegóły powinny zostać omówione z chirurgiem plastykiem, który będzie przeprowadzał nasz zabieg, Warto jednak poszukać na ten temat informacji samodzielnie.

Zabieg powiększania ust polega na wypełnieniu ich – za pomocą odpowiednich narzędzi – preparatem. Znaczenie ma tutaj wybór materiału, jakim zdecydujemy się wypełnić usta. Może być to syntetyczny preparat lub materiał własny, czyli tłuszcz lub korium. Zabiegi z wykorzystaniem własnej tkanki przeprowadzane są jedynie przez gabinety chirurgii plastycznej, takie jak ten, który prowadzi w Polanicy-Zdroju doktor Ireneusz Łątkowski. Ta metoda powiększania ust ma też najwyższą jakość.

W przypadku wykorzystania własnego materiału konieczne jest przeprowadzenie przed zabiegiem badań laboratoryjnych. Wykonane zostać muszą:

  • morfologia krwi;
  • układ krzepnięcia krwi (APTT, wskaźnik protrombinowy, INR, PT);
  • poziom elektrolitów;
  • poziom glukozy w surowicy krwi;
  • grupa krwi;
  • EKG z opisem.

Ponadto u kobiet operacja plastyczna nie może być przeprowadzona w czasie miesiączki.

Wypełnienie kwasem hialuronowym, a więc preparatem syntetycznym, wymaga znieczulenia miejscowego. W takim przypadku badane są: morfologia krwi, układ krzepnięcia krwi oraz poziom glukozy w surowicy krwi.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu powiększenia ust powstaje na twarzy obrzęk oraz zasinienie. W przypadku operacji z wykorzystaniem materiału własnego ustępuje on po dwóch tygodniach, natomiast w przypadku preparatów syntetycznych będzie to około dwóch dni. Ulgę przyniesie stosowanie zimnych okładów.

Ponadto pamiętać należy o tym, że w ciągu pierwszych dwudziestu czterech godzin od zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie należy latać samolotem, uprawiać sportu, pić alkoholu oraz palić papierosów.

Efekt zabiegu jest inny w zależności od wykorzystanego materiału. Powiększenie własną tkanką daje efekt utrzymujący się wiele lat, a zdaniem niektórych specjalistów jest on nawet trwały. Efekty kwasu hialuronowego utrzymują się od ośmiu do dwunastu miesięcy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas