Artykuł sponsorowany Jak wygląda robienie mostu w szczęce?

Jak wygląda robienie mostu w szczęce?

Braki w uzębieniu stanowią poważny problem zdrowotny i estetyczny. Obecnie można je odbudować na wiele sposobów, przy wykorzystaniu różnych metod. Jedną z nich jest wykonanie mostu protetycznego. To rozwiązanie, które pozwala na uzupełnienie nawet kilkunastu zębów. Jest ono wygodne i bezpieczne, z uwagi na stałe mocowanie. Dowiedz się, czym jest most protetyczny i jak wygląda jego wstawienie!

Charakterystyka mostu protetycznego

Most jest stałym protetycznym uzupełnieniem, w przypadku braku jednego lub nawet kilkunastu zębów. Zamocowany na stałe, jest niezwykle komfortowy na co dzień, świetnie imituje naturalne zęby. Na ogół jest wykonany z porcelany na metalowej podbudowie. Dzięki temu jest wytrzymały i niezwykle estetyczny. Obejmuje korony protetyczne, która osadzone są na tzw. zębach filarowych oraz przęsło, zawieszone tuż nad dziąsłem. Może on skutecznie zapobiegać rozwojowi próchnicy oraz niekorzystnemu przemieszczaniu się zębów, które sąsiadują z luką.

By móc go założyć konieczne jest oszlifowanie zębów, które okalają braki. Można go umieścić na górny i dolny łuk zębowy. Most porcelanowy zakłada się, by:

  • uzupełnić ubytki i uzyskać estetyczny wygląd,

  • uniemożliwić zębom sąsiadującym obracanie się wokół własnej osi,

  • zapobiec rozwojowi próchnicy.

Jego założenie jest możliwe, gdy w jamie ustnej pacjenta jest wystarczająca liczba zębów, które będą stanowić podporę.

Jak się zakłada most protetyczny?

Wykonanie mostu protetycznego wiąże się przynajmniej z trzema wizytami u stomatologa. Specjaliści Gabinetu Protetycznego Promed wskazują, że pierwszym etapem jest zrobienie zdjęcia rentgenowskiego oraz ocena stanu jamy ustnej. Jeśli jest to konieczne, przeprowadza się leczenie kanałowe zębów, które będą stanowiły podporę dla mostu.

Podczas drugiej wizyty lekarz szlifuje zęby okalające braki i pobiera wycisk. Ten stanowi podstawę do wykonania mostu przez technika. Tymczasowe korony chronią oszlifowane zęby pomiędzy kolejnymi wizytami. Ostatnia wizyta w gabinecie wiąże się z kolei z przymiarką mostu. Jeśli jest on dobrze dopasowany, osadza się go na stałe.

Zabiegu nie należy się obawiać. Szlifowanie zębów i zakładanie mostu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Warto pamiętać, że dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się znaczną poprawę sposobu mówienia. Gwarantuje również fizjologiczny rozkład sił żucia. Co ważne, most można założyć również na zniszczone zęby. Zawsze jest on indywidualnie dobierany przez specjalistę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas