Artykuł sponsorowany Jak wygląda rehabilitacja kręgosłupa?

Jak wygląda rehabilitacja kręgosłupa?

Wady kręgosłupa są coraz częstszym schorzeniem. Winę za to ponosi tryb życia współczesnego społeczeństwa. Istnieje wiele metod, pozwalających przynieść ulgę od bólu. Kręgosłup odpowiada za możliwość poruszania całym ciałem i stanowi ośrodkowy układ nerwowy, dlatego dbanie o jego sprawność jest niezwykle istotne. Skuteczna rehabilitacja to najprostsza droga do odzyskania możliwości bycia w pełni aktywnym.

By ból odszedł w zapomnienie

Istnieje duża szansa, że fizjoterapeuta poleci pacjentowi fizykoterapię. Swoją nazwę wzięła stąd, że wykorzystuje zjawiska fizyczne. Fizykoterapia może być jedyną metodą rehabilitacji lub uzupełniać inne. Laser i pole elektromagnetyczne mogą pomóc w pozbyciu się uciążliwego bólu kręgosłupa. Terapia z użyciem prądu to równie dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób cierpiących z powodu odcinka lędźwiowego. Metody stosowane w fizykoterapii wbrew pozorom nie są wynalazkiem nowoczesności. Ludzie stosują je od setek lat, po prostu nauka pozwala im ewoluować i zwiększać ich skuteczność.

Bardzo dobre skutki przynosi terapia manualna. To metoda nieinwazyjna, a jeśli wykona ją odpowiedni fizjoterapeuta, bez wątpienia przyniesie dobre rezultaty. Dzięki niej zmniejsza się ucisk na rdzeń kręgowy, co obniża lub nawet zupełnie niweluje ból. Często to wadliwe ustawienie stawów międzykręgowych odpowiada za doznawane cierpienie. Lekarze są w stanie zlecić jedynie farmakoterapię, a w ciężkich przypadkach operację. To drastyczne metody, ingerujące w cały organizm. Jeśli operacja nie jest konieczna, to terapia manualna stanowi dobry sposób na usunięcie przyczyny bólu bez ingerowania w zdrowie.

Leczenie i relaksacja

Specjaliści z firmy Krupa-Med Krzysztof Krupa podkreślają, że dobry fizjoterapeuta nie rozpocznie masażu bez przeprowadzenia wywiadu. Musi dowiedzieć się, jak dana osoba reagowała na masaże w przeszłości i jaka jest historia jej problemów z kręgosłupem. Po operacji kręgosłupa ważne jest wspieranie jego powrotu do zdrowia wszelkimi możliwymi środkami. Masaż sprawdzi się w tym celu doskonale, ponadto może uśmierzyć przewlekły ból. Do masażu używa się produktów nawilżających, stosując techniki takie, jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie czy wibracje. Głównym zadaniem masażu jest pobudzenie do pracy mięśni, które nie pracują jednakowo. Jedna część mięśni pleców obniża swoja wydajność, a druga jest wciąż napięta, bo musi nadmiernie pracować. W efekcie postawa kręgosłupa również traci swoją stabilność, a układ nerwowy informuje o tym za pomocą bólu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter