Materiał Partnera Jak wybrać szpitalne wózki pod aparaturę medyczną?

Jak wybrać szpitalne wózki pod aparaturę medyczną?

Wózki medyczne dzieli się na kilka kategorii, stoliki pod aparaturę medyczną stanowią ich osobną kategorię. Nikogo nie musimy przekonywać do tego, że meble medyczne są koniecznością, między innymi ułatwiają codzienne użytkowanie i przemieszczanie sprzętu medycznego. Każdy gabinet zabiegowy, jak i pracowni diagnostycznej powinien zawierać różnego rodzaju aparaturę - wózki anestezjologiczne, czy wózki do endoskopów. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając szpitalne wózki pod aparaturę medyczną? Sprawdziliśmy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze, wybierając wózki pod aparaturę medyczną?

Wiele osób może się zastanawiać, jaki powinien być idealny wózek pod aparaturę medyczną. Powinien on być przede wszystkim poręczny, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb oraz sprzętu, a także łatwy w przemieszczaniu. Nie zapominajmy także o tym, że powinien być wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także stabilny. 

Wybierając wózek pod aparaturę medyczną, powinniśmy sprawdzić, z jakiego materiału jest zbudowany. Najlepiej by było, gdyby był wykonany z nierdzewnej stali kwasoodpornej lub ze stali proszkowanej. Warto także zwrócić uwagę na jakość - ich trwałość oraz wykończenie.

Następnym czynnikiem, na który na pewno warto zwrócić uwagę, jest maksymalne obciążenie wózka. Chodzi tutaj o wytrzymałość kółek podczas przemieszczania ciężkiego sprzętu medycznego. Jeśli sprzęt medyczny będzie dość często przemieszczany - na pewno warto rzucić okiem na układ jezdny - jego stabilność, łatwość manewrowania oraz przemieszczania. W kwestii układu jezdnego warto także sprawdzić, czy blokady hamulcowe umożliwiają łatwe zaparkowanie w konkretnym miejscu. Najczęstszym rozwiązaniem jest wyposażenie wózka do aparatury medycznej w 4 jezdne kółka, z czego 2 z nich mają zamontowane blokady hamulcowe.


Poszukując dobrego sklepu, w którym moglibyśmy zakupić aparaturę medyczną, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na firmę Systemy Medyczne, która swoją siedzibę ma w Otwocku, a jej specjalnością jest sprzedaż wyposażenia placówek medycznych.

Co znajdziemy na rynku?

Większość wózków medycznych, które są przeznaczone pod sprzęt medyczny, są naprawdę dość skomplikowane. Do wózków pod aparaturę medyczną zaliczamy między innymi wózki anestezjologiczne, wózki pod aparaturę endoskopową oraz szereg innych wózków i stolików, które mają uniwersalne zastosowanie, np. do aparatów USG.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru szpitalnych wózków pod aparaturę medyczną. Niewątpliwie każdy z nich jest bardzo istotny, dlatego przed dokonaniem wyboru, powinniśmy go dobrze przemyśleć.

Opracowanie:

Systemy Medyczne Rafał Rosłaniec

Otwock , Kaczeńców 3

Podziel się