Artykuł sponsorowany Jak skutecznie usuwać zmiany skórne?

Jak skutecznie usuwać zmiany skórne?

Wszelkiego rodzaju zmiany skórne w postaci brodawek, kurzajek, kaszaków, nie tylko w wielu przypadkach powodują znaczny dyskomfort, ale także wyglądają bardzo nieestetycznie. Często także znajdują się w newralgicznych miejscach naszego ciała, m. in. na stopach, dłoniach, na twarzy, czy w miejscach intymnych uniemożliwiając codzienne funkcjonowanie. Jakie są rodzaje zmian skórnych i jak skutecznie je usuwać? Co decyduje o popularności laserowych zabiegów?

Brodawka, włókniak i co jeszcze?

Kurzajka to zwyczajowa nazwa brodawki, wywoływanej przez wirus brodawczaka ludzkiego. Zarazić się nim można poprzez bezpośredni kontakt z osobą posiadającą tego typu zmiany lub przedmiotami używanymi przez nią. Ich cechą charakterystyczną jest zdolność rozprzestrzeniania się na inne partie ciała. Dlatego zwalczanie ich może okazać się bardzo uciążliwe. Jak mówią specjaliści ze Spółki Lekarskiej, występowanie kurzajek powiązane jest z urazami skóry, dlatego tak często pojawiają się u dzieci, które nadmiernie narażone są na skaleczenia. Miejscem ich występowania są głównie stopy i dłonie, czasami też twarz. Brodawki łojotokowe to inna odmiana tego rodzaju zmiany skórnej, która występuje głównie u osób starszych. Przybiera postać okrągłej narośli. Kłykciny kończyste, bo tak nazywa się brodawki narządów płciowych to uciążliwe schorzenie, trudne do wyleczenia. Są to niewielkie grudki, które często łączą się ze sobą powodując ból i dyskomfort. Włókniaki z kolei, powstają z tkanki łącznej i z upływem czasu mogą się powiększać. Mogą pojawić się na karku, w okolicy pach, na szyi i na twarzy. Wyróżnia się włókniaki miękkie, czyli workowate guzki oraz twarde, zwykle mniejsze od miękkich. Nieestetyczny wygląd powodowany jest poprzez kępki żółte w okolicach oczu. To złogi cholesterolu charakteryzujące się wypukłymi plamami. Rozrost ich może sprawić, że usunięcie pozostawi na skórze blizny. Mimo, że to łagodna zmiana, konieczna jest szybka reakcja.

Laser lepszy niż skalpel

Istnieje wiele metod usuwania zmian skórnych, m. in. zabiegi chirurgiczne czy leczenie farmakologiczne. Jednakże najmniej inwazyjne i bezbolesne jest działania za pomocą lasera. Tego typu zabiegi nie pozostawiają na skórze szpecących blizn, gwarantując estetykę wykonania i bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku brodawek występujących na twarzy. Laser CO2 znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, m. in. estetycznej, dermatologii czy chirurgii. Według opinii specjalistów z Spółki Lekarskiej, na popularność zabiegów laserowych wpływa niskie ryzyko powikłań oraz szybka regeneracja skóry. To innowacyjne urządzenie wykorzystuje niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone. Wiązka laserowa ingeruje w naskórek za pomocą krótkich impulsów o wysokiej mocy. Przy współpracy z innymi narzędziami, np. mikromanipulatorem lub kolposkopem zapewnia większą precyzję i dokładność, aniżeli w przypadku zastosowanie skalpela. Zabieg trwa kilkanaście minut i umożliwia szybki powrót do codziennych obowiązków. Zazwyczaj wystarczą jedna lub dwie serie laserowego usuwania zmian skórnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter