Materiał Partnera Jak przygotować się na powrót ze szpitala osoby chorej?

Jak przygotować się na powrót ze szpitala osoby chorej?

Na chorobę bliskich nie da się przygotować psychicznie, wiele osób jednak mierzy się na co dzień z opieką nad schorowanym krewnym, stale gromadząc niezbędną do prawidłowej opieki wiedzę, a przede wszystkim sprzęt ułatwiający codzienne czynności pielęgnacyjne. Dlaczego warto kupić lub wypożyczyć łóżko do pielęgnacji osoby chorej i w jaki jeszcze sprzęt rehabilitacyjny dobrze jest zainwestować?

Łóżko do pielęgnacji osoby chorej

Opiekę nad osobą leżącą ułatwi przede wszystkim specjalne łóżko do pielęgnacji. Warto rozważyć zakup lub wypożyczenie jego elektrycznej wersji, która nie wymaga najmniejszego wysiłku fizycznego w celu jego regulacji, jednocześnie umożliwiając komfortowe posadzenie pacjenta, jego nakarmienie, umycie czy podanie mu leków. Z systemem sterowania rehabilitacyjnych łóżek elektrycznych poradzi sobie również osoba chora, która będzie mogła dostosować pozycję oparcia do własnych potrzeb. Przy wyborze łózka warto zwrócić uwagę, czy dany model posiada barierki zabezpieczające, które uchronią pacjenta przed upadkiem podczas snu czy przewracania się. Jeśli sprzęt jest potrzebny jedynie chwilowo, najlepiej będzie go wypożyczyć. Taką propozycję ma dla swoich klientów sklep Eqmed, w którym znaleźć można również inny sprzęt rehabilitacyjny, który ułatwi opiekę nad osobą chorą. Firma z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem proponuje dostawę z własnym transportem i montażem na miejscu na terenie Wrocławia i okolic.

Jak ułatwić pielęgnację dla osoby chorej?

Choć jednym z najbardziej funkcjonalnych sprzętów będzie łóżko do pielęgnacji dla osoby chorej, to warto pomyśleć o zakupie lub wynajmie innego sprzętu rehabilitacyjnego. Aby pacjent mógł być bardziej mobilny i samodzielny, dobrym pomysłem będzie wyposażenie go w wózek inwalidzki, dzięki któremu jego opiekun będzie mógł zabierać go na spacer. W ofercie sklepów ze sprzętem medycznym można znaleźć również ułatwiające przemieszczanie się chodziki, balkoniki oraz kule. Usprawnieniem czynności higienicznych i toaletowych będą za to takie urządzenia, jak winda wannowa, która pozwala na bezpieczną i przyjemną kąpiel czy też krzesło toaletowe. Osobę chorą, która ma szansę na powrót do zdrowia, warto zachęcać również do aktywności fizycznej, która będzie wsparciem dla osłabionego organizmu. Pomocnym urządzeniem może być rotor, który pozwala na trenowanie zarówno kończyn dolnych, jak i górnych.

Pielęgnacja osoby chorej z pewnością nie należy do łatwych zadań. Można jednak je nieco usprawnić, kupując lub wypożyczając sprzęt, który przyczyni się do poprawy komfortu zarówno opiekuna, jak i pacjenta.

Opracowanie:

Eqmed Sklep Paweł Jara

Wrocław , Ukraińska 6 lok. 1

Podziel się