Artykuł sponsorowany Jak przebiega terapia uzależnień w ośrodku Spichlerz?

Jak przebiega terapia uzależnień w ośrodku Spichlerz?

Walka z nałogiem to ogromne wyzwanie, które wymaga profesjonalnego wsparcia. Zapewnia je ośrodek terapii uzależnień Spichlerz, mieszczący się w miejscowości Baruchowo. W zależności od zaawansowania choroby pacjenci mogą liczyć na indywidualny dobór terapii i kompleksową pomoc ze strony psychiatrów czy też psychoterapeutów. Ponadto spokojna, cicha okolica, w jakiej znajduje się placówka, ma pozytywny wpływ na powrót do normalnego życia.

Kto może się zgłosić do ośrodka?

Popadanie w nałogi może być spowodowane różnymi czynnikami, na które nie zawsze mamy wpływ. Najczęściej są to jednak stres, trudne życiowe problemy, presja otoczenia. W takich sytuacjach zdarza się, że sposobem na rozładowanie negatywnych emocji stają się różnego rodzaju używki bądź szkodliwe zachowania, od których do uzależnienia droga jest wbrew pozorom krótka. W ośrodku terapii uzależnień Spichlerz przyjmowani są pacjenci w różnym wieku, dotknięci odmiennymi nałogami. Wykwalifikowana kadra psychiatrów, psychologów oraz psychoterapeutów podejmuje się leczenia między innymi alkoholizmu, lekomani, narkomanii czy też zakupoholizmu. Co ważne, do placówki przyjmowane są też osoby, które znajdują się pod wpływem substancji odurzających, co nie wszędzie jest niestety możliwe.

Jakie są rodzaje terapii uzależnień?

Sposób, w jaki pomaga się przyjętym do ośrodka Spichlerz pacjentom, jest ściśle uzależniony od diagnozy, ich stanu oraz stopnia zaawansowania nałogu. Wśród dostępnych form można odnaleźć oferty krótkoterminowe – siedmio- oraz czternastodniowe. Są przeznaczone kolejno dla osób, które nie są pewne swojego uzależnienia, nie kontrolują pewnych zachowań z nim związanych, a także tych powracających do nałogu i nieradzących sobie samodzielnie z takim nawrotem choroby. Placówka przewiduje również możliwość dłuższego pobytu, trwającego cztery lub nawet osiem tygodni. To z kolei programy dla pacjentów chcących podjąć walkę ze swoim nałogiem, będących pewnymi tej decyzji. Drugi z wymienionych wariantów terapii jest rozszerzony o naukę postępowania w razie nawrotów. Tak wiele możliwości sprawia, że ośrodek pozwala na nowo przejąć kontrolę nad swoim życiem i skutecznie wyjść z choroby.

Co obejmuje pobyt w placówce?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, prawidłowa terapia odwykowa wymaga indywidualnego podejścia do każdej osoby. To właśnie gwarantują wszystkie programy, w ramach których obywają się zarówno sesje grupowe, jak i osobiste spotkania z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Ponadto bardzo pomocne w trakcie leczenia okazuje się otoczenie, w którym przebywa pacjent. Malownicza, a przede wszystkim spokojna okolica to duży atut w przypadku ośrodka terapii uzależnień Spichlerz. Pobyt w placówce to nie tylko walka z nałogiem, ale również towarzyszącym mu zaburzeniom, na przykład lękowym czy też snu. Ponadto po zakończeniu leczenia, osoby nie zostają pozostawione same sobie, ponieważ raz w miesiącu organizuje się dla nich i ich rodzin spotkania, umożliwiające kontrolę poczynionych postępów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas