Materiał Partnera Jak powinny być wyposażone łózka do pielęgnacji domowej?

Jak powinny być wyposażone łózka do pielęgnacji domowej?

Opieka nad osobą chorą, zwłaszcza jeśli nie może ona się poruszać, potrafi być nie tylko trudna, ale również kosztowna. Jednym z podstawowych sprzętów medycznych, które musimy posiadać w domu, jest przystosowane do potrzeb chorego łóżko rehabilitacyjne. Na szczęście istnieją firmy, które oferują wypożyczenie tego sprzętu medycznego. Zobacz, jakie cechy powinno posiadać dobre łózko elektryczne.

Wygoda chorego to priorytet

Poszukując dobrego łózka elektrycznego do pielęgnacji domowej, zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy będzie ono dla osoby chorej wygodne. Łóżko rehabilitacyjne powinno być dostosowane rozmiarem do osoby, która będzie w nim przebywać – osoby o większej masie lub wzroście bardziej komfortowo będą czuły się w łóżkach o większych niż standardowe wymiarach. Co więcej, łózko takie powinno mieć możliwość regulacji oparcia – najlepszym wyborem jest sterowanie elektryczne za pomocą pilota. Dzięki takiej funkcji chory samodzielnie może regulować ułożenie oparcia, bez potrzeby proszenia kogoś o pomoc – to bardzo ważne dla komfortu psychicznego takiej osoby.

Niektóre modele łózek mają również możliwość unoszenia dolnej części, dzięki czemu nogi chorego mogą znajdować się w najbardziej komfortowej dla niego pozycji. Takie nowoczesne łózka elektryczne znajdziesz na przykład w ofercie wypożyczalni sprzętu medycznego Eqmed, w którego asortymencie znajdziesz również chodziki, balkoniki oraz wózki inwalidzkie, pozwalające na transport osoby chorej.

Odleżyny to poważne zagrożenie

Odleżyny, czyli trudno gojące się rany pojawiające się zazwyczaj na nogach oraz plecach pacjentów leżących spowodowane są długotrwałym leżeniem w tej samej pozycji. Sprawiają one ogromny ból osobom chorym, dlatego warto zrobić wszystko, aby uniknąć takiej sytuacji.

Jako osoba zajmująca się pielęgnacją chorego powinieneś zwracać szczególną uwagę na regularne zmiany pozycji osoby chorej, a także zadbać o dobre wyposażenie łóżka do pielęgnacji. Podstawą jest tutaj dobrej jakości materac przeciwodleżynowy, który pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się tego typu dolegliwości. Również możliwość unoszenia leża łózka rehabilitacyjnego ma tutaj duże znaczenie.

Zadbaj o bezpieczeństwo chorego!

Często osoby chore nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo osłabione jest ich ciało, co może skutkować niebezpiecznymi wypadkami. Aby zabezpieczyć taką osobę, wybierz łózko do pielęgnacji posiadające regulowane barierki zapobiegające wypadnięciu z niego, oraz wysięgnik, który znacznie ułatwi osobie chorej podnoszenie się, bez konieczności proszenia Cię o pomoc. Te z pozoru małe rzeczy znacznie poprawiają komfort pacjenta, dlatego poszukując odpowiedniego łózka do pielęgnacji, zwróć na nie szczególną uwagę.

Opracowanie:

Eqmed Sklep Paweł Jara

Wrocław , Ukraińska 6 lok. 1

Podziel się