Artykuł sponsorowany Jak działa laktator elektryczny?

Jak działa laktator elektryczny?

Mleko matki to najlepszy pokarm, jakie może otrzymać dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia. Jednak nie zawsze jego pozyskanie jest możliwe w sposób naturalny – pomocny w takich sytuacjach jest tak zwany laktator. W dzisiejszych czasach najpowszechniej wybieranym rozwiązaniem są laktatory elektryczne. Dowiedz się jak działają te urządzenia i dlaczego warto je posiadać będą mamą małego dziecka.

Czym jest laktator i do czego służy?

W najprostszej definicji laktator elektryczny to urządzenie służące do sztucznego odciągania mleka z piersi matki. Pozyskany w ten sposób pokarm może zostać zamknięty w butelce i w późniejszym czasie wykorzystany do karmienia dziecka.

Laktatory są dziś traktowane jako niezbędny elementy wyprawki dla każdej mamy w pierwszych miesiącach życia dziecka. Przydaje się on między innymi kiedy:

  • dziecko nie pobiera wystarczająco dużo pokarmy samodzielnie lub nie jest w stanie tego zrobić (np. w wyniku przeziębienia)

  • kiedy pierś produkuje zbyt dużo mleka, którego dziecko nie jest w stanie spożyć – piersi stają się wtedy nabrzmiałe i bolesne.

  • kiedy w wyniku nieprawidłowego karmienia dziecko rani brodawki piersi,

  • do pobudzenia laktacji w pierwszych dniach po porodzie,

Laktator jest również niezbędny mamom, które planują wrócić do aktywnej pracy i powierzają opiekę nad dzieckiem innym osobom. Urządzenie pozwala wtedy odciągnąć zapas mleka, które może być podawane dziecku z butelki.

Jak działa laktator elektryczny?

Laktatory elektryczne to rozwiązanie preferowane dziś przez większość matek. Zasada jego działania jest podobna jak w przypadku laktatorów ręcznych. Urządzenie składa się z trzech głównych części:

  • Lejka-przyssawki, przykładanej do piersi w taki sposób, by obejmował brodawkę

  • Butelki lub innego pojemnika, do którego spływa odciągnięte mleko.

  • Zasilanej energią elektryczną pompki, wyposażonej w możliwość regulowania pracy,

Zasada działania laktatora jest bardzo prosta. Uruchomiona pompka zasysa powietrze z lejka, sprawiając że przywiera on mocno do brodawki. Powstające w środki podciśnienie powoduje z kolei wypływanie mleka, które następnie jest zaciągane i spływa do podłączonego pojemnika. Siła ssania oraz inne parametry pompki mogą być regulowane dla uzyskania najlepszej wydajności pracy laktatora, a także komfortu użytkowniczki.

Wysokiej jakości laktatory elektryczne znajdziemy w ofercie firmy Simed.

Dlaczego warto wybrać laktator elektryczny?

Laktatory elektryczne są wybierane przez wiele mam ze względu na prostotę i wygodę obsługi. Po uruchomieniu pompka pracuje samodzielnie z dużą wydajnością, pozwalając skuteczne i szybko odciągnąć mleko. Obsługa laktatora nie wymaga żadnego wysiłku ze strony mamy, a pierś zostaje dokładnie opróżniona.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter