Artykuł sponsorowany Idealny lek na ból

Idealny lek na ból

Masaż leczniczy jest jednym z najstarszych i najbardziej skutecznych sposobów na uśmierzenie bólu. Jest to metoda z zakresu profilaktyki oraz leczenia. Zapobiega przed jego powstaniem, ale także leczy dolegliwości bólowe. Wiele osób obawia się masażu uważając, że zabiegi tego typu same w sobie są bolesne. Nic bardziej mylnego. Udowadniamy, że masaż leczniczy nie musi boleć, a co najważniejsze potrafi przynieść ulgę.

Sposób na ból

Prawidłowo wykonany masaż może przynieść ulgę w różnego rodzaju dolegliwościach. Przede wszystkim uśmierza ból kręgosłupa, mięśni i głowy. Warto zdać sobie sprawę, że ból pleców jest obecnie nazywany chorobą cywilizacyjną. Ponad 80% populacja skarży się na dolegliwości ze strony odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Siedzący tryb życia, wady postawy czy też brak aktywności fizycznej to najczęstsze przyczyny powstawania bólu. Równie często dolegliwości tego typu dotykają osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. Ból ma w tym przypadku charakter przeciążeniowy.

Ale plecy to przecież nie jedyne źródło bólu. Dosyć częstą przypadłością, która dotyka współczesną cywilizację, jest zespół cieśni nadgarstka. Dokuczliwy ból promieniuje w tym przypadku na dłoń i palce. W tym przypadku walka z bólem również opiera się na zabiegach związanych z fizjoterapią oraz masażem. Najbardziej skuteczny jest tutaj masaż wirowy.

Rwa kulszowa to kolejna z dolegliwości, które dotykają nas dosyć często. Objawia się ona ostrym, nagłym bólem w lędźwiach, pośladkach oraz tylnej części ud. Objawy te są spowodowane uciskiem kręgów na nerw kulszowy. W tym przypadku leki przeciwbólowe pomagają jedynie doraźnie. Trwała poprawa jest możliwa na skutek długotrwałej terapii, której ważnym elementem jest masaż.

Następną dolegliwością, która jest powszechna we współczesnym świecie, jest tzw. łokieć tenisisty. Wbrew pozorom schorzenie to nie dotyka głównie sportowców, ale raczej pracowników biurowych, grafików czy programistów. Na dolegliwości tego typu cierpią również mechanicy i monterzy. Za powstanie schorzenia odpowiada powtarzanie siłowego wyprostu palców. Pokrewną dolegliwością jest łokieć golfisty, który obejmuje przede wszystkim wewnętrzną stronę łokcia. Jest ona spowodowana wielokrotnym zginaniem nadgarstka pomimo jego naturalnego oporu. Dolegliwość tego typy dotyka nie tylko sportowców, ale także stolarzy, mechaników oraz pracowników biurowych.

Techniki masażu

Wiemy już co nas boli lub może zacząć boleć w najbliższym czasie. Czy naprawdę masaż leczniczy może okazać się skutecznym lekiem na te dolegliwości? Dzięki istnieniu wielu zróżnicowanych technik masażu można zastosować je skutecznie na bardzo różne dolegliwości. Kluczowy w tym przypadku jest prawidłowy dobór sposobu leczenia. To zadanie dla fizjoterapeuty, który powinien poprawnie zdiagnozować źródło dolegliwości i wdrożyć odpowiednią technikę leczenia. W przypadku bólów kręgosłupa oprócz terapii manualnej wskazana jest także rehabilitacja mająca redukować stwierdzone wady postawy. Kluczem do sukcesu jest również swoista integracja między leczeniem właściwym a profilaktyką. Wśród często stosowanych technik masażu wyróżnić możemy m. in.:

  • terapię manualną tkanek miękkich,

  • masaż tkanek głębokich,

  • zabiegi mające na celu rozluźnienie mięśniowo-powięziowe,

  • tzw. mobilizacje i manipulacje stawowe.

Prawidłowo wykonany masaż nie tylko zmniejsza napięcie mięśni, ale także poprawia krążenie, przywraca jędrność skórze, usprawnia pracę narządów oraz wpływa pozytywnie na działanie układu nerwowego.

Terapia masażem powinna być stosowana po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu przez fizjoterapeutę. Przeciwwskazania do wykonywania tego typu zabiegów obejmują osoby cierpiące na ostre stany zapalne, nowotwory, krwotoki, żylaki czy zaawansowaną chorobę nadciśnieniową. Masażu nie powinno się także wykonywać w trakcie menstruacji oraz w przypadku wystąpienia wysokiej gorączki.

Skuteczność masażu zależy w dużej mierze od umiejętności masażysty. Korzystając z usług Kariny Czerwińskiej prowadzącej firmę Feniks można liczyć na profesjonalizm, doświadczenie oraz indywidualne podejście do pacjenta. A to pozwala osiągnąć doskonałe efekty terapii.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas