Materiał Partnera Ginekologia dziecięca w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Blue City

Ginekologia dziecięca w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Blue City

Ginekologów, którzy specjalizują się w leczeniu dziewczynek, jest niewielu, a jak wiadomo, problemy z narządami płciowymi nie są tylko i wyłącznie domeną dorosłych kobiet. Mając na względzie potrzeby pacjentów oraz kompleksowość oferty, centrum medyczne Enel-Med oddział Blue City w Warszawie, zatrudnił ginekologa dziecięcego, który czuwa nad zdrowiem nieletnich pacjentek. Kiedy warto odwiedzić z dzieckiem specjalistę z tej dziedziny?

Pacjentkami w jakim wieku opiekuje się ginekolog dziecięcy?

Ginekolog dziecięcy leczy kilkuletnie i kilkunastoletnie dziewczynki. Nierzadko jego pomocy wymagają także niemowlęta. Z usług specjalisty powinni skorzystać rodzice, którzy zauważyli u swoich córek niepokojące zmiany w okolicach intymnych bądź jakiekolwiek zaburzenia rozwoju płciowego. Badanie ginekologiczne dzieci różni się od badania ginekologicznego kobiet. Najczęściej wykonuje je się przez odbyt i przy pomocy USG. Niemniej jednak konieczność odsłonięcia miejsc intymnych z pewnością będzie dla dziewczynki stresującym i wstydliwym przeżyciem. Zaleca się, by pacjentkom poniżej 16. roku życia podczas badania towarzyszyła mama. Zapewni to dziecku większy komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Ginekolog dziecięcy z centrum medycznego Enel-Med oddział Blue City to specjalista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W kontakcie z pacjentkami wykazuje się empatią, zrozumieniem i serdecznością. Sama placówka może zaś pochwalić się nowocześnie wyposażonymi gabinetami, co także ma bardzo duży wpływ na jakość świadczonych usług.

Najczęstsze powody wizyty u ginekologa dziecięcego

Jeśli chodzi o niemowlęta, to do ginekologów dziecięcych nierzadko trafiają dziewczynki ze sklejonymi wargami sromowymi bądź innymi nieprawidłowościami w budowie wulwy. U starszych dzieci najczęstszym powodem wizyty u specjalisty są zaburzenia miesiączkowania bądź jego brak. Jak informuje ginekolog dziecięcy z centrum medycznego Enel-Med oddział Blue City – wśród nastolatek częstymi pacjentkami są anorektyczki i bulimiczki. Te choroby psychiczne mają niebagatelny wpływ na zdrowie intymne młodych kobiet, a terapia zaburzeń odżywiania, wymaga współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin. Ginekolog dziecięcy pomaga też w doborze metod antykoncepcji dla nastolatek, które planują rozpocząć współżycie oraz szczepi dziewczynki przeciwko HPV. Wykonuje również obdukcje u pacjentek wykorzystanych seksualnie. Większość ginekologów dziecięcych zajmuje się też leczeniem kobiet, tak więc, kiedy nastolatka osiągnie pełnoletność, może kontynuować leczenie u lekarza, którego zna i któremu ufa.

Opracowanie:

Enel-Med Centrum medyczne Oddział Blue City

Warszawa , Aleje Jerozolimskie 179

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas