Artykuł sponsorowany Farmakologiczne leczenie mięśniaków – Michał Wojcieszyn Dr n. Med. Gabinet Ginekologiczny

Farmakologiczne leczenie mięśniaków – Michał Wojcieszyn Dr n. Med. Gabinet Ginekologiczny

Jedną z najczęściej występujących zmian w obrębie macicy są mięśniaki. Tworzą się one u kobiet z komórek mięśniówki macicy i w występują u prawie co piątej kobiety w wieku rozrodczym. Po 50. roku życia mogą dotyczyć nawet co drugiej. Jednym ze sposobów ich leczenia jest farmakologia. Leczenie mięśniaków możesz przeprowadzić w Gabinecie Ginekologicznym Dr n. Med. Michała Wojcieszyna.

Kompleksowa porada

Problem mięśniaków jest rozpowszechniony i stale opracowuje się nowe metody leczenia. Jedną z nich jest farmakologiczna, którą stosuje się w Gabinecie Ginekologicznym Dr n. Med. Michała Wojcieszyna. Lekarz ten pracuje jako ginekolog od 1991 roku i działa na terenie Mysłowic, w województwie śląskim.

Ginekolog Michał Wojcieszyn specjalizuje się w usługach ginekologiczno-położniczych. Zapewnia każdej pacjentce odpowiednią pomoc dzięki specjalistycznym sprzętom. Pozwalają one na wykonanie wielu badań, w tym cytologii oraz USG.

W gabinecie można znaleźć pomoc w przypadku nadżerki, niepłodności, zaburzeń miesiączkowania oraz krwawień. Konsultacje dotyczyć mogą również środków antykoncepcyjnych, farmakologicznego leczenia mięśniaków i porad w zakresie HTZ – hormonalnej terapii zastępczej. Stosuje się ją w pierwszych objawach menopauzy, w różnych formach. Pozwala na złagodzenie wielu dolegliwości, w tym bólów głowy, zimnych potów czy wahań nastrojów.

Mięśniaki – leczenie farmakologiczne

Mięśniaki można wykryć podczas badania USG w gabinecie. Dla niektórych pacjentek są one dużym zaskoczeniem, gdyż nie powodują żadnych dolegliwości, jednak u wielu z nich mogą być przyczyną bólów brzucha w czasie miesiączki, a także obfitszych krwawień, które mogą spowodować anemię.

Możliwości leczenia jest kilka, natomiast jednym z nich jest farmakologiczne. Sprawdza się ono szczególnie u młodych pacjentek, które planują w przyszłości ciążę. Na rynku znaleźć można leki, które wywierają bezpośrednie działanie na mięśniaki, redukując ich wielkość nawet o połowę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter