Artykuł sponsorowany EKG jako jedno z badań medycyny pracy w przychodni Medan w Jarocinie

EKG jako jedno z badań medycyny pracy w przychodni Medan w Jarocinie

Każda osoba, która podejmuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, musi wykonać wstępne badania lekarskie na zlecenie przyszłego pracodawcy. Tego typu świadczenia realizowane są w zakładzie medycyny pracy, z którym dana firma ma podpisaną umowę. Przedsiębiorcy z powiatu jarocińskiego chętnie korzystają w tym zakresie z pomocy przychodni Medan. Zapewnia ona wzorową opiekę medyczną nad pracownikami, oferując szereg badań profilaktycznych, w tym badanie EKG.

Na czym polega badanie EKG?

Badanie EKG, czyli elektrokardiografia, to jedno z podstawowych badań kardiologicznych. Pozwala ono ocenić rytm i częstość pracy serca, a także ułatwia rozpoznanie wielu schorzeń dotyczących tego narządu. Jak informuje kardiolog z prywatnej przychodni Medan w Jarocinie:

„Badanie EKG powinno być elementarną częścią diagnostyki wykonywanej w ramach medycyny pracy. Jest ono proste i nieinwazyjne, a dostarcza wielu informacji na temat kondycji układu sercowo-naczyniowego pacjenta. Elektrokardiografia polega na umieszczeniu na klatce piersiowej i kończynach badanego elektrod, które gromadzą dane o elektrycznej pracy serca i przesyłają je do aparatu EKG. Wynik badania zapisywany jest na specjalnej taśmie w postaci krzywych, które obrazują pełen cykl pracy serca – napłynięcie krwi do przedsionków, skurcz przedsionków i komór, wypompowanie krwi z serca”.

Jakie są wskazania do wykonania badania EKG?

Pacjenci, którzy leczą się w przychodni Medan, najczęściej kierowani są na badanie EKG przez lekarza pierwszego kontaktu lub kardiologa, kiedy:

  • odczuwają ból lub kłucie w klatce piersiowej,

  • cierpią z powodu duszności,

  • cierpią z powodu chronicznego zmęczenia i bólu głowy,

  • mają za sobą przypadki omdleń,

  • istnieje u nich podejrzenie choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jeżeli chodzi o EKG w medycynie pracy, to jest ono wykonywane profilaktycznie i dotyczy prawie wszystkich grup zawodowych.

Jak się przygotować do badania EKG?

Badanie nie wymaga szczególnych przygotowań, ale warto zastosować się do kilku wskazówek, dzięki czemu wynik EKG będzie bardziej miarodajny. Przede wszystkim należy zrezygnować ze stosowania używek w dniu badania oraz intensywnej aktywności fizycznej. Po przyjściu do przychodni warto dać sobie chwilę na odpoczynek, uspokojenie tętna i oddechu. Badanie EKG może być wykonane przez lekarza lub pielęgniarkę, która ukończyła specjalistyczny kurs. Przychodnia Medan zatrudnia doświadczonych i sympatycznych specjalistów, którzy zawsze mają na uwadze komfort pacjenta. Zapraszamy do skorzystania z usług tej placówki.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas