Artykuł sponsorowany Dom Opieki Modrzew – kompleksowa opieka dla seniora

Dom Opieki Modrzew – kompleksowa opieka dla seniora

Domy opieki to miejsca, które całodobowo dbają o starsze osoby, które mają problemy ze zdrowiem. Czasami, z różnych powodów, rodzina nie jest w stanie zapewnić choremu profesjonalnej opieki domowej. W takich sytuacjach skorzystanie z domu spokojnej starości jest najlepszym rozwiązaniem. Dom Opieki Modrzew w Morągu opowiada, dlaczego przebywanie w takim ośrodku ma korzystny wpływ na seniorów.

Pozytywny wpływ na kondycję psychiczną

Dlaczego warto umieścić seniora w domu opieki? W takich miejscach pacjenci otrzymują nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale również mają możliwość nawiązania nowych znajomości, a czasami nawet i przyjaźni. Są to osoby w zbliżonym do siebie wieku, mające podobne problemy, dzięki czemu nawiązuje się między nimi inna jakość kontaktów niż z członkami rodziny. Może to znacząco poprawić jakość życia seniorów.

Wiemy, jak ważna jest integracja seniorów. W naszym domu regularnie organizowane są imprezy okolicznościowe z okazji urodzin, jubileuszy i świąt. Seniorzy mają do dyspozycji również obszerny dzienny pokój, w którym mogą oglądać telewizję, czytać prasę lub po prostu spędzić wspólnie czas. Dobra kondycja psychiczna naszych podopiecznych jest dla nas niezwykle ważna.

– mówi pracownik Domu Opieki Modrzew.

Terapia zajęciowa

Obok opieki medycznej i rehabilitacji, terapia zajęciowa jest nieodłącznym elementem pracy z seniorami. Wspiera ona ich codzienne funkcjonowanie. W zależności od potrzeb pacjenci mają do wyboru szeroką ofertę warsztatów. Zajęcia prowadzone są w grupach, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie społeczne. W Domu Opieki Modrzew organizowane są zajęcia terapii ruchowej, intelektualnej i manualnej:
  • muzykoterapia,

  • choreoterapia,

  • zajęcia plastyczne,

  • zajęcia z kinezyterapii – które skupiają się na usprawnieniu ruchowym,

  • zajęcia manualne – tkactwo, wikliniarstwo,

  • zajęcia relaksacyjne.

Twój bliski może zyskać naprawdę wiele, jeżeli wybierzesz dla niego odpowiedni dom opieki. Poznaj bliżej Dom Opieki Modrzew!

Opracowanie:

Modrzew Dom Opieki Jacek Parzych

Morąg , Malinowa 8

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas