Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego?

Dlaczego warto zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego?

Każdy z nas pragnie wyglądać i czuć się atrakcyjnie – zwiększa to naszą pewność siebie i sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani przez społeczeństwo. Zdrowy i biały uśmiech to niezaprzeczalny atut, jednak nie wszyscy mogą pochwalić się tak szczodrym darem od Matki Natury. Problemy z zębami to niestety powszechne zjawisko – zaawansowana próchnica, braki w uzębieniu czy wady zgryzu to najczęstsze zmartwienia Polaków, którym może zaradzić dobry stomatolog. Jeszcze do niedawana noszenie aparatu ortodontycznego kojarzyło się niezbyt pozytywnie, dziś coraz chętniej decydujemy się na leczenie tego typu. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok?

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Specjaliści dzielą aparaty ortodontyczne na stałe oraz ruchome. Te drugie można swobodnie wyjmować z jamy ustnej, stosuje się je głównie u dzieci oraz u dorosłych jako aparaty retencyjne. Ich konstrukcja różni się w zależności od typu wady, jaką mają korygować. Aparaty stałe również są bardzo zróżnicowane. Nowoczesne gabinety stomatologiczne korzystają z zamków ortodontycznych rozmaitego typu. Wśród nich można wymienić zamki ceramiczne, metalowe czy szafirowe. Przykleja się je do poszczególnych zębów, a następnie wszystkie łączy się przy pomocy łuku, który wywiera na kości siłę przemieszczającą. Jak informuje ortodonta z Centrum Ortodontyczno-Stomatologicznego Grodzcy – w miarę leczenia, łuk ten zastępowany jest łukiem coraz grubszym, który silniej oddziałuje na zęby, redukując przy tym wadę zgryzu.


Zalety noszenia aparatu ortodontycznego

Najważniejszą zaletą noszenia aparatów ortodontycznych jest z pewnością widoczna poprawa estetyki zgryzu – linia zębów wyrównuje się, dzięki czemu profil i uśmiech pacjenta wygląda dużo bardziej atrakcyjnie. Pacjent chętniej okazuje radość i zadowolenie, zyskuje większą pewność siebie, a jakość jego życia ulega polepszeniu. Nie jest to jednak jedyna korzyść z leczenia ortodontycznego. Prawidłowe ustawienie zębów i redukcja stłoczeń ułatwia codzienną higienę jamy ustnej, co zapobiega rozwojowi choroby próchnicowej. Równomierne obciążenie kości, chroni ozębną przed przeciążeniami oraz przyzębie przed urazami zgryzowymi. Trzeba też podkreślić, że dobrze przeprowadzona terapia w gabinecie ortodontycznym pomaga w leczeniu chorób stawów skroniowo-żuchwowych – redukuje dolegliwości bólowe, zapobiega bólom głowy oraz kręgosłupa. Nic więc dziwnego, że na założenie aparatu ortodontycznego decydują się nawet dojrzali pacjenci. Wszak nigdy nie jest za późno, by zadbać o swój dobry wygląd i samopoczucie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas