Artykuł sponsorowany Dlaczego regularnie wykonywana higienizacja jamy ustnej jest tak istotna?

Dlaczego regularnie wykonywana higienizacja jamy ustnej jest tak istotna?

Nie jest tajemnicą, że odpowiednia higiena jamy ustnej pozwala zachować nasz uśmiech w jak najlepszym stanie. Częste mycie i nitkowanie zębów odgrywa kluczową rolę w zachowaniu śnieżnobiałego uśmiechu i świeżego oddechu. Zdarza się, że mimo jak najdokładniejszego mycia, z czasem na zębach pojawia się osad, w walce z którym może pomóc higienizacja jamy ustnej. Na czym polega zabieg i dlaczego warto regularnie mu się poddawać?

Czyszczenie i nitkowanie zębów jest najważniejszym elementem dbania o piękny i zdrowy uśmiech, białe zęby i świeży oddech. Czasami, mimo jak najlepszej troski o zęby zdarza się, że wskutek ich specyficznego ułożenia w jamie ustnej, bądź w wyniku picia niektórych napojów (kawa, herbata), na zębach pojawia się osad. Nieusunięty osad może być przyczyną nieświeżego oddechu, krwawienia dziąseł, a nawet próchnicy. Z tego względu, warto regularnie poddawać się tak zwanej higienizacji jamy ustnej.      W zależności od osobistych preferencji, zabiegom higienizacji należy poddawać się co najmniej raz lub dwa razy w roku. Zabiegi z zakresu higienizacji jamy ustnej oraz inne zabiegi w ramach stomatologii estetycznej wykonuje m. in. dentysta w Gdańsku (Morena) w gabinecie stomatologicznym Ecodentica.

Na czym polega higienizacja jamy ustnej?

Higienizacja jamy ustnej to wstęp do wybielania zębów. Jest to zabieg polegający na dokładnym usunięciu kamienia i osadu z powierzchni zębów. Sama higienizacja składa się z kilku etapów (skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja).

  • Skaling – to pierwszy etap higienizacji, polegający na usuwaniu kamienia nazębnego. Skaling może odbywać się za pomocą narzędzi mechanicznych, ale też ultradźwięków, lasera lub środków chemicznych.

  • Piaskowanie – kolejnym elementem higienizacji jamy ustnej jest piaskowanie. Polega ono na usunięciu osadu oraz płytki nazębnej za pomocą strumienia wody, w której znajdują się drobiny czyszczące. Skaling w połączeniu z piaskowaniem sprawia, że zęby stają się widocznie bielsze i jaśniejsze.

  • Polerowanie – to etap polegający na dokładnym szczotkowaniu zębów za pomocą specjalnych past polerskich. Polerowanie pozwala usunąć resztki osadu, zapobiegając powstawaniu próchnicy.

  • Fluoryzacja – polega na zabezpieczeniu zębów specjalnym środkiem (zwykle w formie lakieru, pianki lub żelu), zawierającym fluor. Fluoryzacja zabezpiecza zęby przed próchnicą i walczy z nadwrażliwością szyjek zębowych, (które dotąd były pokryte kamieniem nazębnym).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter