Artykuł sponsorowany Dlaczego osoby wykonujące pracę siedzącą powinny systematycznie masować kręgosłup?

Dlaczego osoby wykonujące pracę siedzącą powinny systematycznie masować kręgosłup?

Każda praca, niezależnie czy jest fizyczna, czy siedząca, nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Szczególnie osoby spędzające długie godziny przed komputerem powinny zadbać o swoje ciało, a w szczególności – o kręgosłup. Można to robić na kilka sposobów, ale jednym z najskuteczniejszych pozostają systematyczne masaże. Dlaczego warto je wykonywać i gdzie się udać w tym celu? Podpowiadamy!

Praca siedząca a dolegliwości bólowe

Długie godziny w pozycji siedzącej przed komputerem wcześniej czy później dadzą nam o sobie znać. Niestety wiele osób nie myśli wcześniej o tym, jakie konsekwencje bólowe i zdrowotne mogą z tego wynikać i nie przywiązują do tego uwagi. Mnóstwo osób poszukuje pomocy specjalisty dopiero w momencie, gdy ból kręgosłupa się pojawi. Warto wiedzieć, że pozycja siedząca nie jest naturalna dla naszego organizmu. Podczas pracy przy biurku nasze mięśnie są niesamowicie narażone na obciążenie, ponieważ wkładają mnóstwo wysiłku w utrzymanie tej nienaturalnej dla nas pozycji. Dolegliwości bólowe wynikają też z niepoprawnego siedzenia – często mamy mocno wygięte nadgarstki, łokcie zwisają nad biurkiem, pochylamy głowę i barki. Nic dziwnego, że mięśnie szybko dają o sobie znać – odczuwamy wówczas szczypanie, kłucie, parzenie i nieprzyjemne promieniowanie. To nie tylko wpływa na nasze zdrowie fizyczne, ale tez pogarsza samopoczucie i efektywność. Dlatego warto postawić na profesjonalny masaż kręgosłupa, ale wyłącznie w sprawdzonych miejscach.

Profilaktyka zdrowotna kręgosłupa – nie zapominaj o niej!

Na szczęście istnieje bardzo łatwy (ale również przyjemny) sposób, aby zapobiegać dolegliwościom bólowym ze strony kręgosłupa. Systematyczne masaże, na jakie możemy udać się chociażby do Centrum Narządu Ruchu Kinezis w Tarnowie, przede wszystkim pomogą nam zniwelować bóle. Masaż wykazuje właściwości rozluźniające, ale działa nie tylko na mięśnie kręgosłupa, a całego ciała. Profesjonalny masażysta "pracuje" z wieloma partiami mięśni, dzięki czemu po masażu odczuwamy niesamowita ulgę, poprawie ulega także nasz nastrój i ogólne samopoczucie. Warto jednak podkreślić, że masaże kręgosłupa powinny być regularne – jeden masaż w miesiącu przyniesie nam na chwilkę ulgę, jednak stała praca siedząca wymaga, aby pracować nad mięśniami w sposób systematyczny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas