Artykuł sponsorowany Dlaczego opłaca się wynająć koncentrator tlenowy?

Dlaczego opłaca się wynająć koncentrator tlenowy?

Koncentratory tlenu to urządzenia, które stosowane są w medycynie jako sposób na dostarczenie Pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu w ciągły sposób. Są znacznie tańszą i bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnych butli ze sprężonym tlenem, które w razie ewentualnego wycieku zwiększają ryzyko pożaru. Koncentrator stosowany jest jako stałe źródło tlenu do wielu procesów w przemyśle. Czym się wyróżniają takie urządzenia i jakie mają zalety?

Koncentrator tlenu – jak działa?

Koncentrator tlenu został wyposażony w dwa cylindry, które są wypełnione zeolitem. To substancja, która jest zdolna adsorbować azot z powietrza. Każdy cykl wiąże się z napełnianiem cylindrów powietrzem do ciśnienia 138 kPa, żeby zeolit w tym czasie pochłonął zawarty w powietrzu azot. Drugi z cylindrów jest poddawany dekompresowaniu do ciśnienia atmosferycznego, żeby oddać zaadsorbowany azot. Cykl powtarza się tak długo, aż maszyna zakończy swoją pracę i zwykle trwa 20 sekund.

Koncentrator tlenu – jakie ma zalety?

Koncentrator tlenu do wykonywania swojej pracy nie potrzebuje zbyt wielu surowców. Takie urządzenie znacznie obniża koszty użytkowania dzięki temu, że jest łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu, ciche, proste w obsłudze, rzadko wymaga konserwacji, a także zapewnia kompaktowość i lekkość (waży ok. 15 kg). Aparat tlenowy urządzenia pobiera powietrze z otoczenia, żeby później nasycić je czystym tlenem. Taki proces sprawia, że Pacjent może natychmiast otrzymać pożądaną dawkę w momencie, gdy występują problemy np. z oddychaniem. Urządzenia są bardzo pomocne po zachorowaniu na Covid-19, ponieważ zwiększają wydolność układu oddechowego i ułatwiają oddychanie. Dlatego wynajem koncentratorów tlenowych cieszy się tak dużym zainteresowaniem Klientów, którzy poszukują sprawdzonych urządzeń.

Koncentratory tlenu – czy warto wynająć?

Wynajem koncentratorów tlenu daje możliwość wykonania domowej tlenoterapii, która będzie wygodna i bezpieczna. Rzadko kiedy tego typu urządzenia są potrzebne przez cały czas, a do tego ich zakup to dość spory koszt. Na szczęście z pomocą przychodzi możliwość wynajmu koncentratorów tlenu. Specjalistyczne firmy dają możliwość skorzystania z urządzeń najnowszej generacji, a dodatkowo dołączają niezbędny osprzęt i przeprowadzają szkolenia z ich obsługi.

Na czym polega wynajem koncentratora tlenu?

Chcąc wynająć koncentrator tlenu, należy skontaktować się z odpowiednią firmą. Można zrobić to za pomocą formularza na stronie internetowej, telefonicznie lub bezpośrednio w siedzibie. Okres wynajmu liczy się od dnia, gdy koncentrator zostanie odebrany od kuriera. Aby przedłużyć okres wynajmu, należy dokonać przelewu co najmniej 3 dni przed upływem terminu. Zwrot także trzeba zgłosić minimum 2 dni przed końcem opłaconego okresu. Gdy koncentrator ulegnie awarii podczas wynajmu, wtedy należy skontaktować się z wynajmującą firmą. Niektóre usterki spowodowane są niewłaściwym użytkowaniem sprzętu. Wtedy zwykle po wskazówkach telefonicznych można przywrócić prawidłowe działanie koncentratora. Jeśli nie można tego dokonać bezzwłocznie, wtedy specjaliści wysyłają sprawne urządzenie do Klienta, a kurier odbiera ten niesprawny.

Wynajem koncentratora tlenu – co jest w zestawie?

Do koncentratora dołączony jest cały niezbędny osprzęt w formie np. cewnika do podawania tlenu przez nos. Aby użytkownik korzystał bez problemu z urządzenia, musi tylko przygotować wodę destylowaną lub z filtra i wlać ją do butelki nawilżacza w ilości ok. 200 ml. Poziom wody uzupełnia się co kilka dni. Przy wynajmie można zamówić dodatkową ilość cewników do podawania tlenu lub maski tlenowe. Trzeba tylko podać taką informację w polu „uwagi”.

Jaki koncentrator tlenu wybrać?

Do dyspozycji zwykle są dwa rodzaje koncentratorów – przenośny oraz stacjonarny. Wybór zależy głównie od oczekiwań Klienta. Warto jednak pamiętać, że stacjonarne urządzenia stosowane są głównie w szpitalach, przychodniach czy klinikach. Zapewniają efektywną pracę, co jednak wiąże się ze sporymi gabarytami i dużą wagą. Znacznie lepszym rozwiązaniem w przypadku domowego zastosowania koncentratorów tlenu, jest wybór urządzeń przenośnych. Są mniejsze, dlatego umożliwiają podawanie tlenu również poza domem.

Kiedy stosować koncentrator tlenu?

Wskazaniem do zastosowania koncentratora tlenu, są przede wszystkim aktywne choroby układu oddechowego, schorzenia kardiologiczne i onkologiczne. Do pierwszej grupy można zaliczyć przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, mukowiscydozę, astmę oskrzelową, dysplazję oskrzelowo-płucną, zwłóknienie płuc czy rak. Podawania tlenu do oddychania to forma leczenie osób z problemami serca, m.in. niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym, dusznicą bolesną, sercowymi bólami w klatce piersiowej. Urządzenia tego typu to nieoceniona pomoc w leczeniu po zachorowaniu na Covid-19.

Koncentrator tlenu – jakie ma możliwości?

Możliwości zastosowania urządzeń są nieocenione. Podawanie tlenu medycznego wspomaga rehabilitację po zabiegach, redukuje nasilenie objawów alergii, menopauzy, menstruacji, a także poprawia kondycję psychiczną Pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia – również na depresję. Koncentratory tlenu sprawdzają się w stanach zmęczenia i bezsenności czy przy długotrwałej ekspozycji na stres. Bez względu jednak na schorzenie, z jakim boryka się Pacjent, warto korzystać z usług doświadczonych firm oferujących wynajem sprawnych urządzeń. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że terapia przebiegnie bez problemów i przy zachowaniu stosunkowo niskiej, atrakcyjnej ceny. Dodatkowo specjaliści zawsze pomagają Klientom i przekazują niezbędną wiedzę z zakresu obsługi koncentratorów tlenu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas