Artykuł sponsorowany Dlaczego nie warto zwlekać z uzupełnianiem ubytków zębowych?

Dlaczego nie warto zwlekać z uzupełnianiem ubytków zębowych?

Ubytki zębowe to wbrew pozorom nie tylko problem natury estetycznej, ale także przyczyna wielu nieprzyjemnych konsekwencji związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem zgryzu. Więcej na ich temat przeczytasz natomiast w poniższym artykule, w którym skupiamy się na tym dlaczego nie warto zwlekać z uzupełnianiem ubytków zębowych i w jaki sposób można to wykonać.

Czym są ubytki zębowe?

Mianem ubytków zębowych określa się braki w uzębieniu, które wynikają z czynników chorobowych lub mechanicznych. Bez względu jednak na powód utraty zęba lub zębów uzupełnienie za pomocą implantów lub innych rozwiązań protetycznych powinno być zawsze priorytetem.

Jakie mogą być konsekwencje nie uzupełnionych ubytków zębowych?

Brak niektórych zębów, zwłaszcza w przypadku tych przednich i trzonowych jest dla wielu osób sporym kompleksem, który odbiera im pewność siebie. O ich uzupełnienie warto jednak zadbać nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Brak nawet jednego zęba negatywnie wpływa bowiem na funkcjonowanie narządu żucia i może przyczyniać się do między innymi:

  • problemów z prawidłowym gryzieniem i żuciem spożywanych pokarmów, 

  • zwiększania się przestrzeni międzyzębowych, 

  • rozchwiania zębów sąsiadujących z miejscem występowania ubytku, a nawet ich utraty,

  • zaniku kości w miejscu utraconego zęba, 

  • zmian w wyglądzie twarzy oraz jej mimice, 

  • występowania bólów głowy, wynikających z nieprawidłowo funkcjonującego stawu żuchwowo-skroniowego. 

Jakie są możliwości uzupełnienia ubytków zębowych?

Istnieje wiele możliwości uzupełniania ubytków zębowych. Jednym z nich są na przykład oferowane w gabinecie dentystycznym Opdent w Lędzinach implanty stomatologiczne. W szczególności sprawdzają się one w przypadku braków w uzębieniu występujących w przedniej części szczęki. Inną możliwością są natomiast mosty protetyczne, będące protezą stałą, która może być mocowana zarówno do naturalnych zębów, jak i implantów. 

Podsumowując, nie warto zwlekać z uzupełnianiem ubytków w zębach, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Ważne jest, więc to, aby w przypadku ich wystąpienia szukać profesjonalnej opieki stomatologicznej tak szybko, jak to możliwe, co pozwoli zapobiec dalszym szkodom i utrzymać dobry stan zdrowia jamy ustnej oraz odzyskać piękny uśmiech.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter