Artykuł sponsorowany Diagnostyka STRD w nowoczesnych placówkach medycznych

Diagnostyka STRD w nowoczesnych placówkach medycznych

Techniki termograficzne są coraz częściej wykorzystywane w medycynie konwencjonalnej, jako jedna z nowoczesnych metod poznania obrazu stanu zdrowia pacjenta. Pozwalają na zobrazowanie stanu psychoemocjonalnego człowieka, którego zaburzenia zwykliśmy nazywać stresem. Zobaczmy, na czym polega diagnostyka STRD, czym jest i jakie daje korzyści stosowanie tej metody w procesie leczenia.

Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna (STRD) to rodzaj sposobu zdiagnozowania stanu zdrowia pacjenta, opartej na technice termograficznej umożlwiającej analizę stanu zdrowia emocjonalnego i psychologicznego osoby badanej. Dzieje się to przy pomocy badania pola energetycznego badanych tkanej, widocznego w zakresie podczerwieni. Pomiar pola cieplnego człowieka pozwala zobaczyć zaburzenia psychoemocjonalne człowieka.

Jak przebiega badanie diagnostyczne techniką STRD?

Samo badanie przypomina badanie USG, z tą podstawową różnicą, że w przypadku diagnostyki STRD sonda, używana do badania, nie ma w ogóle kontaktu z ciałem pacjenta. Sondę zwaną tu analizatorem podczerwieni, przesuwa się wg określonej procedury wzdłuż ciała, zbierając odczyt wartości temperatury tkanek w zakresie podczerwieni. Dane są zbierane w trzech następujących po sobie w określonych procedurą badawczą pomiarach. Zebrane informacje poddawane są matematycznej analizie, celem znalezienia współzależności między zdrowymi obszarami ciała a dotkniętymi chorobą.

Odczyt pomiarów przedstawia obraz poszczególnych stref psycho-energetycznych na podstawie trzech kolorów:

  • kolor czerwony to nadmiar energii;
  • kolor niebieski to niedobór energii;
  • kolor czarny to zablokowanie energii (inaczej chaos).

Ważne jest zatem, aby korzystać ze sprawdzonych punktów diagnostycznych, które poza samym urządzeniem, mogą przedstawić nam niezbędne certyfikaty, zaświadczenia o umiejętności wykorzystania diagnostyki STRD w leczeniu pacjenta. Przykładem zakładu zdrowotnego, w którym możemy wykonać bezdotykową diagnostykę termoregulacyjną. jest przychodnia NZOZ „Medykan”.


Jakie informacje można odczytać z raportu pomiarowego STRD?

Nie od dziś wiadomo, że stan chorobowy wpływa na przepływ energii w ciele człowieka. Tak też dzieje się w przypadku stresu. Stres wpływa na wysokość temperatury poszczególnych części ciała człowieka. Organizm żyjący w nadmiernym stresie ma rozchwiany przepływ energii objawiający się różnej natury dolegliwościami somatycznymi. Zaburzenia natury emocjonalno-psychologicznej można zdiagnozować poprzez pomiar jego pola energetycznego widocznego w podczerwieni.

Dzięki tej metodzie diagnostycznej jest możliwość wczesnego reagowania na zmiany chorobowe człowieka, których główną przyczyną występowania jest sytuacja stresowa. Zatem badanie STRD umożliwia ocenę

  • ogólnego stanu psycho-energetycznego
  • zbadanie siły oddziaływania czynników stresogennych na organizm
  • wyznaczenie tzw. indeksu psychosomatycznego
  • miejsca zaburzeń wegetatywnych
  • zdolności regeneracyjnych organizmu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas