Artykuł sponsorowany Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

Lekarz ortopeda specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oraz urazów narządu ruchu. Oznacza to, że możemy skorzystać z jego pomocy, gdy cierpimy na problemy z układem szkieletowym (poza czaszką) takie jak wady rozwojowe, zmiany zwyrodnieniowe, wady postawy, stany zapalne, choroby nowotworowe, zakażenia kości bądź stawów, choroby genetyczne i metaboliczne oraz schorzenia układu mięśniowego. Co więcej, w większości przypadków lekarze zajmujący się tą dziedziną są również specjalistami z zakresu traumatologii, czyli chirurgii urazowej obejmującej m.in. złamania, zwichnięcia czy skręcenia.

Kiedy najczęściej zgłaszamy się do ortopedy?

Ból któregokolwiek elementu narządu ruchu jest najczęstszą przyczyną wizyt u lekarzy ortopedów. Zdarza się, że pacjenci nie zdają sobie sprawy, że mają skręconą, zwichniętą lub co gorsza – złamaną kość. Jednak te urazy można łatwo zdiagnozować, gorzej wygląda sytuacja w przypadku zmian zwyrodnieniowych. Rozwijają się one całe życie i często objawiają się bólami promieniującymi do innych części ciała np. rąk, nóg bądź klatki piersiowej.

Jak wygląda wizyta u lekarza ortopedy?

Obowiązkiem każdego lekarza podczas wizyty jest zebranie szczegółowych informacji od pacjenta dotyczących m.in. celu wizyty, przyjmowanych lekarstw oraz przebytych chorób. Dlatego zawsze powinieneś być przygotowany do tego typu konsultacji i mieć przy sobie zdjęcia rentgenowskie obolałych elementów narządu ruchu. Jeżeli ortopeda będzie chciał rozwiać swoje wątpliwości, to przed postawieniem diagnozy skieruje Cię na dodatkowe badania takie jak RTG, ultrasonografia, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Natomiast, gdy to nie wystarczy, to może zlecić bardziej szczegółową analizę w postaci artrografii (pozwala zobaczyć dokładnie struktury stawów) czy densytometrii (czyli pomiaru gęstości mineralnej tkanki kostnej).

Prywatna pomoc ortopedyczna w nagłych przypadkach

Jeżeli cierpisz na bóle kości, mięśni lub stawów, urazy sportowe bądź uległeś wypadkowi i doszło do złamania, to potrzebujesz fachowej opieki medycznej. Gdzie jej szukać? W prywatnej klinice La Vie w Poznaniu. Znajdziesz tam doświadczonego i dobrego ortopedę, który przyjmie Cię bez konieczności czekania w długich kolejkach. Pamiętaj, żeby nigdy nie bagatelizować swoich problemów z układem kostnym, mięśniowym czy stawowym, ponieważ możesz doprowadzić się do ciężkiego stanu, który znacząco utrudni Ci codzienne funkcjonowanie. Warto wspomnieć również, że poza konsultacjami specjalistycznymi wśród oferowanych przez klinikę usług znajdziemy ostrzyknięcia stawów i iniekcje okołostawowe oraz ostrzyknięcia kwasem hialuronowym, które znacząco zmniejszą Twoje dolegliwości bólowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas