Artykuł sponsorowany Czym zajmuje się hipnoterapeuta?

Czym zajmuje się hipnoterapeuta?

Hipnoterapeuta to specjalista, który zajmuje się kompleksową hipnoterapią. Jego zadaniem jest wprowadzenie Pacjenta w stan hipnozy celem wyleczenia różnych dolegliwości i stanów emocjonalnych. Przed rozpoczęciem leczenia hipnoterapeuta przeprowadza krótki wywiad medyczny, aby poznać problemy i zbudować poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Na czym polega praca hipnoterapeuty i w jaki sposób może pomóc?

Kiedy warto wybrać się do hipnoterapeuty?

Hipnoterapeuta jest osobą, która dzięki posiadanej wiedzy może skutecznie pomagać wielu Pacjentom. Stosuje sugestie pozwalające wpływać i korygować myśli, które źle oddziałują na psychikę. Właśnie z tego powodu hipnoza w Łodzi to rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje pomocy w poukładaniu sobie w głowie pewnych spraw. Hipnoza stosowana jest także do wspierania niektórych fobii lub lęków, a także innych zaburzeń. Często stosuje te same techniki, co terapia poznawczo behawioralna, nawiązując z Pacjentem silną więź i pomagając zrozumieć wszystkie sytuacje, które obecnie się dzieją. Hipnoza umożliwia również leczenie takich przypadłości, jak alkoholizm, otyłość, depresja, nerwica, zaburzenia odżywiania, narkomania, bezsenność, zespół stresu pourazowego, a także pozwala rzucić palenie.

Jak przebiega spotkanie z hipnoterapeutą?

Spotkanie z hipnoterapeutą rozpoczyna się od wywiadu Pacjenta odnośnie problemu, z którym się zgłosił. Następnie przeprowadzane są testy podatności na sugestie, które określają, w jakim stopniu dany Pacjent jest osobą podatną na hipnozę. Pierwsze spotkanie to zwykle krótki trans, a sesja właściwa rozpoczyna się od kolejnej wizyty. W pozycji siedzącej lub półleżącej oczy osoby hipnotyzowanej są zamknięte, aby kierowały swoją uwagę do wewnętrznych procesów psychicznych. Hipnoterapeuta z gabinetu hipnoterapii Magdaleny Dorau stopniowo pogłębia stan transu w trakcie sesji. Stosuje w tym celu różne techniki, które pozwalają przystąpić do aspektów terapeutycznych.

Czy hipnoterapia jest bezpieczna?

Hipnoza terapeutyczna osiąga zazwyczaj lekki lub średni stopień głębokości, a Pacjent w trakcie całej sesji jest świadomy i komunikuje się z terapeutą. Rzadko dochodzi do amnezji, ale zdarza się, że Pacjent słabiej pamięta niektóre aspekty hipnozy. Warto pamiętać, że stan hipnozy to naturalny stan organizmu, którego każdy czasem doświadcza i jest w pełni bezpieczny. Każda osoba poddana terapii ma również zdolność samoistnego wybudzenia się z hipnozy, a specjalista w trakcie sesji dba o komfort oraz dobre samopoczucie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas