Artykuł sponsorowany Czym zajmuje się bioenergoterapia?

Czym zajmuje się bioenergoterapia?

Dziedzina ta, znana i wykorzystywana od wieków, nadal wzbudza kontrowersje wśród niektórych. Coraz więcej osób, zwłaszcza tych, których zawiodła medycyna akademicka, decyduje się jednak na wizytę u bioenergoterapeuty, a zwolennicy, którzy skorzystali z bioenergoterapii, potwierdzają, że jest ona drogą do wyleczenia wielu schorzeń. Czym dokładnie jest ta alternatywna metoda leczenia i kiedy warto zwrócić się do bioenergoterapeuty?

Bioenergoterapia – co to jest?

Bioenergoterapia jest niekonwencjonalną metodą leczenia, w której wykorzystywane jest oddziaływanie energii biologicznej terapeuty na chorego. Podejście do organizmu człowieka jest holistyczne, czyli całościowe. Leczone i eliminowane nie zostają tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny, które często leżą w psychice, emocjach czy uczuciach człowieka. Elementem, na który kładzie nacisk bioenergoterapia, jest układ energetyczny, który specjaliści stawiają na równi z układem krążenia czy oddechowym, nerwowym oraz pokarmowym.

Jak wygląda praca bioenergoterapeuty?

Bioenergoterapeuta, choć nie jest lekarzem z ukończonymi studiami medycznymi, nie jest też przypadkową osobą, która nagle postanowiła leczyć ludzi i z dnia na dzień się tym zajęła. Musi posiadać odpowiednie predyspozycje, które pozwolą mu odbierać i przekazywać energię. To właśnie jej nieprawidłowy przepływ bioenergoterapia uznaje za przyczynę schorzeń, którymi dotknięty zostaje organizm. Specjalista, zajmujący się tego typu leczeniem, musi ukończyć także kursy i szkolenia, dzięki którym zdobędzie niezbędną wiedzę.

Pracuje on przede wszystkim dłońmi, ale wykorzystuje także przedmioty pomocnicze. Może to być między innymi wahadełko czy różdżka. Techniki wykorzystywane przez bioenergoterapeutów z centrum uzdrawiania Leczenie Niekonwencjonalne w Hajnówce mają prowadzić do odblokowania kanałów energii oraz przekierowania jej w miejsca, w których jej brakuje. Przygotowana dla klientów oferta zawiera różnego rodzaju metody pochodzące z medycyny wschodu.

Jakie korzyści płyną z bioenergoterapii?

Żeby poznać zalety zabiegów bioenergoterapeutycznych, wystarczy porozmawiać z osobą, która dzięki nim została uzdrowiona. Zazwyczaj wskazują one przede wszystkim na uspokojenie i wyciszenie, o które tak trudno w dzisiejszym zabieganym świecie, a także lepsze samopoczucia czy wzmocnienie organizmu. Znikają problemy ze snem u osób, które się z nimi borykały, a choroba, która ich dotykała, zatrzymuje się. Wiele osób decyduje się więc na wspomaganie w ten sposób medycyny konwencjonalnej. Co więcej, bioenergoterapia jest w stanie z wyprzedzeniem wykryć możliwość pojawienia się schorzenia lub dolegliwości w organizmie człowieka. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas