Artykuł sponsorowany Czym zajmują się oddziały patologii ciąży?

Czym zajmują się oddziały patologii ciąży?

W czasie ciąży bardzo ważne jest przede wszystkim dbanie o swoje zdrowie. Niestety nawet wtedy może dojść do tzw. patologii ciąży. Są to zarówno mniejsze, jak i większe nieprawidłowości, jednak nie jest to powód do paniki i rozpaczy. Dzisiejsza medycyna jest bardzo rozwinięta i pozwala na stwierdzenie ich wystarczająco szybko. Dzięki oddziałom patologii ciąży można ją przeprowadzić bezpiecznie aż do rozwiązania. 

Czym są patologie ciąży?

Patologie ciąży to wszystkie nieprawidłowości, które pojawiają się podczas jej trwania. Do najczęstszych zalicza się ryzyko przedwczesnego porodu. Może ono wystąpić zarówno w trakcie ciąży pojedynczej, jak i bliźniaczej i mnogiej. Do patologii ciąży należy również minięcie terminu porodu, które wiąże się  z koniecznością wywołania go lub wykonania cesarki. Nieprawidłowości w przebiegu to także łożysko przodujące lub choroby takie jak cukrzyca ciężarna, nadciśnienie lub cholestaza. Ogólnie mówiąc każda nieprawidłowość większa, czy mniejsza może być patologią ciąży i wymaga konsultacji z lekarzem, a często również skierowania na oddział patologii ciąży.

Co może być przyczyną patologii ciąży?

Przyczyn patologii ciąży może być wiele. Dużą rolę odgrywa tutaj stan zdrowia matki. Jeśli ta nie przestrzega zaleceń lekarza, może doprowadzić właśnie do nieprawidłowości w trakcie ciąży. Jednak nawet zdrowe kobiety mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrego gabinetu ginekologicznego takie jak Gabinet ginekologiczny lek. med. Danuty Kardzis w Gdańsku, który obejmie przyszłą mamę odpowiednią opieką. Patologie ciąży mogą wynikać np. z czynników genetycznych, wieku matki lub jej chorób np. cukrzycy, wady serca lub otyłości. Komplikacje w przebiegu ciąży mogą pojawiać się na różnym etapie zarówno na jej początku, jak i w trakcie.

Oddziały patologii ciąży – czym się zajmują?

Gdy ciężarna kobieta dowiaduje się, że została skierowania na oddział patologii ciąży, naturalnie jest przerażona. Dlatego warto wiedzieć, czym zajmują się te oddziały. Trafienie tam nie jest żadnym wyrokiem. Wręcz przeciwnie, to najlepsze miejsce, w którym przyszła mama zostanie otoczona najlepszą opieką. Na oddziałach patologii ciąży, kobiety są pod stałą obserwacją specjalistów. Konieczne jest przeprowadzenie różnego typu badań takich jak USG, KTG morfologia czy analiza moczu. Lekarze przeciwdziałają przeróżnym zagrożeniom i podejmują odpowiednie kroki, aby zarówno matce, jak i dziecku nie stało się nic złego aż do czasu porodu oraz w trakcie niego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter