Artykuł sponsorowany Czym jest mezoterapia i gdzie ją wykonać?

Czym jest mezoterapia i gdzie ją wykonać?

Stan, w jakim znajduje się nasza skóra, szczególnie ta w miejscach widocznych, znacząco wpływa na ogólny wygląd konkretnej osoby. Zdarzają się jednak sytuacje, w których choć dbamy o nią tak dobrze, jak potrafimy, z przyczyn niezależnych, istnieje konieczność dostarczenia jej ważnych substancji leczniczych, regeneracyjnych lub odżywczych. Coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszy się mezoterapia. Co warto o niej wiedzieć?

Mezoterapia – rodzaje i zastosowanie

Zabiegi mezoterapii w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywane są w medycynie estetycznej i zaskakują bardzo dobrym rezultatami. Zasadniczo można podzielić je na 2 główne rodzaje. Mowa tu oczywiście o mezoterapii igłowej oraz bezigłowej. Czym się charakteryzują? W pierwszym przypadku mamy do czynienia z metodą wprowadzania substancji aktywnych za pomocą strzykawek o niezwykle cienkich igłach bądź specjalistycznie zaprojektowanych urządzeń, wykonujących niewielkie ukłucia. W drugim zaś, preparaty wprowadza się za pomocą elektroportacji, czyli wykorzystaniu pola elektrycznego do odwracalnego uszkodzenia błony komórkowej w celu dokonania transformacji komórek.

Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak uniwersalność zastosowania mezoterapii. Skorzystać mogą z niej wszyscy ci, którzy zmagają się m.in. ze zwiotczeniem skóry, zmarszczkami, problematycznymi rozstępami, cellulitem, a także z nadmiernym wypadaniem włosów. Mezoterapia nie należy do zabiegów całkowicie bezbolesnych, aczkolwiek niepożądane doznania można zredukować za pomocą preparatów przeciwbólowych. Cały proces trwa zazwyczaj około 1 godziny. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie wykonuje się mezoterapię?

Nie należy zapominać o tym, iż mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym i ze względu na swoją inwazyjność powinna zostać wykonana przez doświadczonego lekarza. Biorąc pod uwagę konieczność przestrzegania rygorystycznych zasad aseptyki, najlepszym miejscem do przeprowadzenia tego zabiegu są renomowane gabinety dermatologiczne, do których zdecydowanie zalicza się ten, prowadzony przez Beatę Pacławską. Warto także podkreślić, że mezoterapia przeprowadzona jednorazowo, choć z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty, nie jest w stanie załagodzić problemów na stałe.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów estetycznych zaleca się powtarzanie zabiegu zgodnie z częstotliwością określoną przez lekarza. Mezoterapia cieszy się ogromnym uznaniem przede wszystkim wśród kobiet, aczkolwiek nie oznacza to, że nie mogą skorzystać z niej również mężczyźni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas