Artykuł sponsorowany Czym charakteryzuje się aparat korygujący ha luksy?

Czym charakteryzuje się aparat korygujący ha luksy?

Haluksy to niezwykle uciążliwy problem wielu osób. Nienaturalne ułożenie palca stopy sprawia, że wygląda on nieestetycznie, a przede wszystkim powoduje ból, który często jest trudny do zniesienia. Metodami pozwalającymi na ograniczenie tych niepożądanych dolegliwości są wkładki ortopedyczne, farmakoterapia i fizjoterapia oraz aparaty korygujące. Te ostatnie wyraźnie łagodzą stan zapalny i mogą powstrzymać dalszy rozwój koślawości palucha.

 

Jakie są metody walki z haluksami?

 

Haluksy, czyli paluchy koślawe to schorzenie polegające na odchylaniu się palucha w kierunku pozostałych palców stopy. Deformacja ta następuje stopniowo i ważne jest, aby jej nie lekceważyć i zacząć działać jak najwcześniej, ponieważ może się ona pogłębiać. To z kolei ma bardzo przykre skutki, z których najbardziej dotkliwym jest ból.

Jak zatem walczyć z haluksami? Metod jest kilka. W najbardziej zaawansowanych przypadkach stosuje się nawet leczenie operacyjne. Jednak w mniej drastycznych, które jednak utrudniają normalne funkcjonowanie, można się zdecydować na kilka metod. Farmakoterapia, czyli stosowanie leków może zmniejszyć stan zapalny – zazwyczaj środkami są maści oraz żele. Fizjoterapia to z kolei zabiegi, które również można wykonywać przy użyciu środków przeciwzapalnych.

Są jednak także specjalne narzędzia, dzięki którym można ograniczyć negatywny wpływ haluksów. Wkładki ortopedyczne stosuje się chociażby wtedy, gdy koślawość palucha jest spowodowana płaskostopiem.

Jak mówi ekspert z FOOTMATE POLSKA, inną metodą tego typu jest założenie aparatu korygującego.

 

Jak działa aparat korygujący haluksy?

 

Aparat korygujący haluksy zakłada się na paluch koślawy, aby ograniczyć dalszy postęp deformacji, a także pozbyć się dotkliwego bólu. Można wyróżnić aparaty na dzień i na noc. W tych drugich nie można chodzić, ponieważ są one przeznaczone do zakładania na czas snu. Elementy żelowe sprawiają, że aparat jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Można wybierać spośród aparatów na lewą i prawą nogę, więc niezależnie od tego, na której stopie znajduje się paluch koślawy, można go skorygować.

 

Aparat korygujący haluksy może znacznie poprawić wygląd palucha koślawego i zapobiec dalszemu pogłębianiu się problemu. Nie bez znaczenia jest fakt, że minimalizuje on ból, który jest najbardziej odczuwalnym skutkiem palucha koślawego. Używanie aparatu na dzień może pomóc w normalnym funkcjonowaniu, a zakładanie odpowiedniego modelu na noc pozwala na pozbycie się bólui umożliwia spokojny, niezmącony niczym sen. Warto zatem używać tego typu akcesoriów, ponieważ można poczuć się znacznie lepiej i zapomnieć o bólu.

 

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas