Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się okulary dla kierowców?

Czym charakteryzują się okulary dla kierowców?

Okulary dla kierowców różnią się znacznie od zwykłych szkieł, a nawet, popularnie stosowanych, okularów przeciwsłonecznych. Przede wszystkim powinny minimalizować szkodliwe działanie mocnego, często oślepiającego kierowcę słońca i ograniczać męczenie się wzroku. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w okulary polaryzacyjne. Jakie jeszcze cechy powinny mieć okulary dla kierowców?


Podczas wielogodzinnej jazdy kierowcy najczęściej skarżą się na dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem oraz na zmęczenie wzroku.  Zanim wyruszmy zatem w długą podróż, zadbajmy o komfort naszego widzenia. Od tego bowiem, jak bardzo ochronimy oczy przed szkodliwymi refleksami światła słonecznego lub tego, odbijającego się od płaskich powierzchni, zależy bezpieczeństwo nasze oraz pasażerów.

Filtr polaryzacyjny

Okulary dla kierowców to okulary posiadające filtr polaryzacyjny, intensywnie redukujący białe refleksy, powstające w wyniku odbijania się światła od płaskich powierzchni, takich jak mokry asfalt, śnieg, czy szyby aut mijanych z naprzeciwka. Dzięki niemu obraz jest bardziej wyraźny, a kierowca dostrzega więcej szczegółów na drodze, przy czym jednocześnie wzrok męczy się dużo mniej, niż w standardowych szkłach. Istnieją dwa rodzaje omawianych okularów; przeznaczone do jazdy za dnia i do jazdy w nocy. Okulary dzienne mają przyciemniane szkła, a te przeznaczone do jazdy nocą wyposażone są w żółte soczewki, rozjaśniające obraz. Specjaliści zalecają używanie okularów polaryzacyjnych nocnych także w czasie mgły lub ulewnego deszczu. Tego typu okulary znajdziemy w ofercie sieci renomowanych salonów optycznych Dr OKO. Profesjonaliści pomogą nam dobrać odpowiednie okulary do naszych potrzeb.    

Nie tylko polaryzacja

Filtr polaryzacyjny to podstawa w okularach dla kierowców, jednak to nie wszystko. Ważne są dodatkowe elementy, wpływające na poprawę kondycji wzroku kierowcy. Będzie to przede wszystkim powłoka antyrefleksyjna, ograniczająca odbijanie się refleksów od powierzchni soczewek, przez co obraz staje się bardziej skontrastowany oraz warstwa fotochromowa. Ta ostatnia sprawia, że soczewki automatycznie dostosowują swój poziom zaciemnienia do warunków, panujących na zewnątrz. Innym, popularnym filtrem montowanym w okularach dla kierowców, jest filtr blue-blocker. Używa się go głównie w okularach przeznaczonych do jazdy nocą, wieczorem, podczas deszczu oraz mgły. Dzięki niemu ciemność wydaje się jaśniejsza, a sztuczne światło latarni oraz pochodzące z reflektorów aut łagodniejsze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas