Artykuł sponsorowany Czy dom seniora jest lepszym wyjściem niż opieka domowa? Poznaj Dom Opieki Modrzew

Czy dom seniora jest lepszym wyjściem niż opieka domowa? Poznaj Dom Opieki Modrzew

Opieka nad osobą starszą jest nie tylko poświęceniem, ale też wymaga doświadczenia oraz wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Nie każdy ma również odpowiednie warunki, aby zająć się swoim bliskim. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy osoba starsza porusza się na wózku i wymaga rehabilitacji. Czy dom seniora jest lepszym wyjściem niż zatrudnienie domowej opiekunki? Poznaj różnice i ofertę Domu Opieki Modrzew.

Kiedy opiekunka nie wystarczy?

Opiekunka dla osoby starszej to dobre rozwiązanie, kiedy nie jest wymagana kompleksowa, całodobowa opieka pod okiem specjalistów. Osoby starsze bardzo często wymagają nie tylko pomocy w wykonywaniu codziennych czynności, ale również rehabilitacji oraz kontroli lekarskiej. Opiekunka jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zajmują się swoim bliskim samodzielnie, jednak chodzą do pracy i potrzebują jedynie czasowego wsparcia w ciągu dnia. Ponadto, decydując się na opiekunkę, warto wybrać w pełni sprawną osobę, ale nieco starszą, gdyż może wtedy pełnić nie tylko rolę typowo opiekuńczą, ale również towarzyską.

Opiekunka osoby starszej nie wystarczy w przypadku, gdy wymagana jest stała kontrola, a my sami nie jesteśmy w stanie jej zapewnić. Niewiele opiekunek zgodzi się na całodobowe mieszkanie pod Twoim dachem, choć czasami można znaleźć osobę, której odpowiada praca na takich warunkach.

Zalety domu seniora

Domy seniora zapewniają profesjonalne wsparcie dla osób starszych i komfortowe warunki. Profesjonalne placówki to miejsca przyjazne i zapewniające całodobową opiekę dla osób starszych. Dom Opieki Modrzew jest przykładem placówki, która stanowi bezpieczną przystań dla wszystkich tych, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować z powodu wieku oraz wiążących się z nim dolegliwości. Ośrodek oferuje pobyty stałe oraz czasowe z uwzględnieniem wszystkich potrzeb osoby starszej.

Zalety profesjonalnego domu seniora:

  • pomieszczenia ogrzewane i klimatyzowane, aby zapewnić optymalny mikroklimat o każdej porze roku;

  • budynek wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, umożliwia poruszanie się osobom na wózkach po całym terenie ośrodka;

  • całodobowa opieka pielęgniarska, a w razie potrzeby również lekarska;

  • regularne badania lekarskie pod okiem specjalistów;

  • indywidualnie dostosowana, smaczna i zdrowa dieta;

  • zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne, poprawiające nie tylko stan fizyczny, ale również psychiczny pacjentów;

  • zajęcia dodatkowe, hobbystyczne;

  • możliwość wizyt księdza, brania udziału w mszy świętej.

Ceny pobytu w domu seniora są zróżnicowane i każde miejsce posiada indywidualny cennik. Koszty zwykle zależą od stanu zdrowia – a co za tym idzie zakresu opieki – każdego seniora. Tego typu placówki są nie tylko szansą na spokojną starość, ale przede wszystkim możliwością poprawy stanu zdrowia, dzięki systematycznej rehabilitacji.

Dlaczego warto wybrać Dom Opieki Modrzew?

Wieloletnia działalność, ogromne doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i doskonale przystosowany budynek to cechy wyróżniające Dom Opieki Modrzew na tle innych placówek oferujących opiekę nad osobami starszymi. Dom Seniora proponuje komfortowe pokoje dwu- lub trzyosobowe oraz cztery pełnowartościowe posiłki dziennie. Podopieczni mają zapewnioną stałą opiekę, dostęp do lekarza w ramach kontraktu NFZ, zajęcia uaktywniające, dostęp do pracy, telewizji i Internetu, a także zajęć rehabilitacyjnych. Ośrodek wyposażony jest w sale do ćwiczeń i zabiegów z nowoczesnym sprzętem. Nad dobrostanem naszych bliskich czuwają z kolei wykwalifikowani opiekunowie i terapeuci.

Opracowanie:

Modrzew Dom opieki Jacek Parzych

Morąg , Malinowa 8

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter