Artykuł sponsorowany Co zrobić, aby efekt wybielania zębów utrzymał się jak najdłużej?

Co zrobić, aby efekt wybielania zębów utrzymał się jak najdłużej?

Wybielanie zębów, jako prosty zabieg stomatologiczny, pozwala szybko i sprawnie uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Długość utrzymywania się tak pięknego kolorytu jest różna, zależy od wielu czynników. Najważniejsza jest odpowiednia dieta, pielęgnacja i higiena uzębienia. Jak sprawić, że efekt wybielania zębów utrzyma się na dłużej?

Odpowiednie higiena – podstawowy czynnik w utrzymaniu efektu wybielania zębów

Wybielanie zębów to zabieg w ramach stomatologii estetycznej. Każda osoba powinna dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej – jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które miały wybielanie zębów. Należy zatem często szczotkować (przynajmniej 2 razy dziennie) i nitować uzębienie, regularnie odwiedzać dentystę. Do mycia zębów warto używać specjalistycznych produktów wzmacniających szkliwo. U stomatologa zapewne czekają nas profesjonalne zabiegi higienizacji – skaling i piaskowanie.

W Centrum Stomatologicznym Ddent wybielanie zębów (za pośrednictwem lampy BEYOND) jest sztandarowym zabiegiem. Tutejsi dentyści chętnie doradzą, co robić potem.

Właściwa dieta

Tuż po zabiegu wybielającym przez jakiś czas należy stosować tzw. białą dietę, która polega na wykluczeniu z jadłospisu napojów i pokarmów zawierających w swoim składzie barwniki (np. kawa, czerwone wino, herbata, ciemne pieczywo i ciemne mięso, kolorowe warzywa, buraki). Biała dieta wymaga spożywania wielu produktów mlecznych (z wapniem).

Właściwa dieta to także unikanie papierosów. Nie dość, że silnie wpływają na wygląd oraz stan zdrowia zębów, ale też skracają czas utrzymania się efektu wybielania. Nie trzeba zatem czekać długo, by zaobserwować przebarwiające się szkliwo, powstawanie kamienia nazębnego, osadu.

Pasty wybielające – dodatek do wybielania zębów

Pasty wybielające same z siebie nie dają wyjątkowo spektakularnych efektów, jednak w połączeniu z zabiegiem wybielania pomagają utrzymać osiągnięty efekt śnieżnobiałych zębów. Mają one stosunkowo wysoki współczynnik ścieralności RDA. Różnią się od większości past – zawierają nie tylko typowe składniki czyszczące, ale i substancje krzemionkowe, perlit, węgla wapnia, dwuwęglan sodu. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością past wybielających. Nadużywanie ich może być niekorzystne dla szkliwa, podrażniać dziąsła.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas