Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o plastyce oczu?

Co warto wiedzieć o plastyce oczu?

Oczy są zwierciadłem ludzkiej duszy i znacznie wpływają na wygląd człowieka. Nawet najmniejsze niedoskonałość między innymi powiek postarzają nas lub powodują, że czujemy się nieatrakcyjni. Częstym problemem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn są opadające powieki, worki pod oczami lub też kurze łapki. Takie skazy na wizerunku mogą jednak zostać usunięte w trakcie prostego zabiegu korekty powiek. Podkreślić warto, iż jest on wykonywany nie tylko u osób po 40 roku życia, ale nawet u pacjentów znacznie młodszych.

Kiedy przeprowadza się plastykę powiek?

Plastyka powiek dotyczy różnych bardzo zindywidualizowanych problemów pacjentów. Jedni zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej w celu usunięcia kurzych łapek czy worków pod oczami, a inni pragną wyeliminować nadmiar skóry na powiekach, co może nawet być podyktowane względem zdrowotnym – uniemożliwienie prawidłowego widzenia, zmuszenie do wytężania wzroku.

Przy bardzo znacznie pogłębionych problemach chirurdzy plastyczni oferują również usuwanie tzw. lwiej zmarszczki, która pojawia się m.in. przy opadających powiekach górnych. Każdy przypadek jest zatem inny, a wiele z nich nie dotyczy samej powieki. Zabieg plastyki powiek wpływa również na mięsień okrężny oka czy też tłuszcz nagromadzający się w okolicy łuku brwiowego. Z takimi mankamentami urody również bez problemu radzą sobie doświadczeni specjaliści. Za takiego uznaje się chirurga plastycznego Piotra Rataja, który prowadzi pełną sukcesów klinikę PRESTIGE CLINIC we Wrocławiu. Jej pełną ofertę można poznać na jej stronie www.

Na czym polega plastyka powiek?

Zabieg plastyki powiek przede wszystkim polega na wykonaniu cięcia w fałdach skóry w taki sposób, by bez wyraźnych blizn usunąć właśnie nadmiar skóry. Jest ona też w odpowiednich kierunkach naciągana. Chirurg modeluje również mięsień okrężny oka i dokonuje swoistego usunięcia nadmiaru tłuszczu. Wszystkie te czynności wpływają zaś na złagodzenie wzoru, uwydatnienie piękna oczu, a także na usunięcie nawet zaawansowanych oznak starzenia się skóry. Korekta powiek znacznie wpływa na sam kontur twarzy, która staje się bardziej symetryczna i rozpromieniona.

Sam zabieg nie jest zaś znacząco inwazyjny i nie ma wielu przeciwwskazań do jego wykonania. Trwa on zaś około 1,5 godziny, a prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Przy zaawansowanej korekcie powieki dolnej może być jednak wskazane wykonanie znieczulenia dożylnego lub też ogólnego. Sama rekonwalescencja nie jest też długa, co pomaga podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu. Szwy zazwyczaj zdejmowane są po kilku dniach, a pacjent może wrócić do zwykłej aktywności ze świeżym wyglądem oraz polepszonym samopoczuciem.

Plastyka powiek przy liftingu twarzy

Plastyka powiek to przykład zabiegu zwalczającego efekty procesu starzenia. Starszym pacjentom poleca się zatem, by połączyć korektę powiek z pełnym liftingiem twarzy. Nie jest to zabieg skomplikowany, a pozwala odzyskać jędrną, elastyczną, gładką oraz rozświetloną cerę. Lifting twarzy wraz z plastyką powieki zapewniają również młodszy wygląd oraz wymodelowanie konturów twarzy. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas