Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Istnieje przeświadczenie, że leczenie kanałowe musi boleć. Jednak to jest mit - wszystko zależy od nas, a konkretniej mówiąc od stomatologa, którego wybierzemy do przeprowadzenia zabiegu. Pacjenci często stają przed wyborem - leczenie kanałowe czy ekstrakcja zęba. Niestety większość osób idzie na łatwiznę i decyduje się na tę drugą opcję. To duży błąd, gdyż każdy ząb jest na wagę złota. Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym? Kiedy przeprowadza się leczenie kanałowe? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytamy.

Leczenie kanałowe - kiedy jest koniecznością?

Leczenie endodotyczne, czyli, innymi słowy, kanałowe, to zabieg, który przeprowadza się naprawdę często. Leczenie kanałowe wykonuje się, kiedy występuje stan zapalny miazgi, czy nerwu, który znajduje się w kanale korzenia zębowego. To nic przyjemnego - powoduje wiele nieprzyjemności takich jak opuchlizna dziąsła, a przede wszystkim spory ból. Jednakże musimy tutaj wspomnieć również o próchnicy, która potrafi zrobić wiele szkód, a często jest niewidzialna gołym okiem i nie powoduje bólu. Dlatego też przy leczeniu kanałowym niezwykle ważna jest diagnostyka rentgenowska. 

Leczenie kanałowe - na jakie etapy się dzieli?


Leczenie kanałowe składa się z kilku etapów. Pierwszy etap dotyczy przede wszystkim otwarcia korony zęba, dzięki czemu stomatolog będzie miał dostęp do obumarłej i żywej miazgi. Warto tutaj zauważyć, że przed przystąpieniem do zabiegu, miazga jest znieczulana, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Wybierając stomatologa, pamiętajmy, aby był on renomowany i zaufany. Na pełen profesjonalizm możemy liczyć w Centrum Stomatologii Jumident. W zakres usług, jakie oferuje centrum stomatologii z Rypina, wchodzi między innymi implantologia, chirurgia szczękowa i ortognatyczna, ortodoncja-protetyka, stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza i endodoncja, pedodoncja - stomatologia dziecięca, periodontologia i wiele innych.

Kolejnym już etapem leczenia kanałowego jest płukanie kanału, czy też kanałów. Do tego używa się specjalnych narzędzi kanałowych, które służą do wykonywania takich prac. To wszystko umożliwia zupełne usunięcie miazgi kanałowej i wszelkich toksyn bakteryjnych. Końcowym etapem leczenia endodotycznego jest osuszanie kanałów, a następnie przechodzi się do wypełniania kanałów materiałem biozgodnym i wypełniania zęba.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, leczenie kanałowe nie jest takie straszne, jak mogłoby się wielu wydawać. Zdecydowanie podstawa to wybór odpowiedniego stomatologa, który sprawi, że cały zabieg będzie dla nas bezbolesny. Warto także wspomnieć o tym, że podczas pierwszej wizyty, na której zostaje podjęta decyzja o leczeniu kanałowym, pacjentowi zakłada się specjalny lek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas