Artykuł sponsorowany Całodobowa opieka w Domu Seniora A w Sercu Maj Agaty Szczurek

Całodobowa opieka w Domu Seniora A w Sercu Maj Agaty Szczurek

Coraz więcej osób w podeszłym wieku nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Codzienna i troskliwa opieka najbliższych oraz przebywanie w znajomym środowisku są niezwykle ważna dla zdrowia, oraz poczucia bezpieczeństwa seniora. Jednak nie zawsze są możliwości do zapewnienia jej przez rodzinę. Sprawdźmy zatem, jak wygląda całodobowa opieka w Domu Seniora A w Sercu Maj w Woli Czołnowskiej. Zapraszamy do lektury!

Pomoc w codziennych czynnościach

Osoby chore i starsze mogą napotykać wiele trudności podczas wykonywania codziennych czynności. Samodzielne ubieranie się, kąpiel, czy spożywanie posiłków dla wielu z nich stanowi nie lada wyzwanie. A w sytuacji, gdy najbliższa rodzina nie może zapewnić odpowiedniej opieki starszym z uwagi na brak czasu lub inne powody, rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Domu Seniora A w Sercu Maj. W tym miejscu podopieczni zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń opiekunów, którzy wesprą ich, gdy tylko będzie taka potrzeba.

Profesjonalna opieka medyczna

Dom seniora to przede wszystkim profesjonalna pomoc i całodobowa opieka medyczna wykwalifikowanych pielęgniarek, opiekunek, a także dostęp do lekarza. W przypadku zasłabnięcia czy innej dolegliwości, specjaliści podejmą natychmiastowe działanie mające na celu poprawę stanu zdrowia podopiecznego. Wizyty lekarskie w Domu Seniora A w Sercu Maj odbywają się w regularnych odstępach czasu i co ważne, w razie potrzeby są organizowane częściej. Warto również dodać, że dom opieki współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji, dlatego może zapewnić pensjonariuszom doskonałą opiekę niezależnie od stanu zdrowia osoby starszej czy chorej.

Terapia zajęciowa

Częstym problemem wśród seniorów jest niewątpliwie samotność. Natomiast w domu opieki zawsze jest ktoś, z kim można porozmawiać. Dom Seniora A w Sercu Maj oferuje podopiecznym terapie zajęciowe, które mają na celu umacnianie więzi oraz integrację. Dzięki temu seniorzy mogą bliżej się poznać, a także doskonalić swoją kondycję emocjonalną. Zajęcia terapeutyczne umożliwiają pensjonariuszom angażowanie się w różne czynności oraz zachowanie aktywności umysłowej. Wspólne prace manualne, ćwiczenia fizyczne, spacery to świetny sposób na zacieśnianie więzi między podopiecznymi przebywającymi w domu seniora.

Dom seniora – dlaczego warto?

Pobyt w prywatnym domu seniora to z pewnością ogromne i całodobowe wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności, a także profesjonalna opieka medyczna i pielęgnacyjna. Niezwykle ważną kwestią jest także terapia zajęciowa, która w znacznym stopniu przyczynia się do polepszenia jakości i zadowolenia z życia seniora.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas