Artykuł sponsorowany Budujące skutki postępowań rozwodowych

Budujące skutki postępowań rozwodowych

W większości przypadków rozwód stanowi dla obojga małżonków jedno z najtrudniejszych przeżyć życiowych, nierzadko również mających działanie traumatyczne, niezależnie od tego, z czyjej winy i inicjatywy rozpoczęte zostały działania rozwodowe. Zarówno w działaniach około rozwodowych, jak i podczas samych już faktycznych działań mających na celu ogłoszenie rozpadu małżeństwa, niezbędne jest zapewnienie małżonkom odpowiedniego wsparcia, które pozwoli im na przetrwanie trudnych chwil. Niekiedy pomoc bliskich zostaje w takim przypadku odtrącana. Wtedy, zapewnienie pomocy specjalistów może okazać się zbawienne. Czy możliwe jest odzyskanie właściwej równowagi po przebytym rozwodzie?

Ogłoszenie rozpadu małżeństwa

Dla niektórych sam wyrok ogłoszenie upadku małżeństwa stanowi już tylko formalność i dopełnienie wszystkich wcześniejszych traumatycznych lub ciężkich zdarzeń. Dla innych, dopiero z chwilą ogłoszenia przez sędziego rozwodu, rozpoczyna się najcięższy etap godzenia się z zaistniałą sytuacją. Niezależnie od tego, w którym momencie całego procesu pojawia się najcięższy dla jego uczestników czas, możliwe jest zaczerpnięcie należytej i specjalistycznej pomocy psychologicznej. Psycholog Janusz Strycharz, świadczy taką pomoc od wielu lat. Jego doświadczenie pomogło wielu osobom w osiągnięciu równowagi po przebytym procesie rozwodowym. Zarówno wsparcie w trakcie trwania procesu, jak i pozyskanie wytycznych dotyczących technik sądowych, a także całe przygotowanie psychologiczne do prowadzonego procesu, to działania, których podejmuje się psycholog.


Nowy grunt budujący

Choć często wpływ rozwodu jest tak silny, że powiązane strony bardzo długo i ciężko radzą sobie z odzyskaniem pewnej równowagi życiowej, to powrót do normalnego i pozytywnego życia jest jak najbardziej możliwy. Początkowo dla wielu wydaje się to nieosiągalne, jednak według psychologa Janusza Strycharza, odpowiednie poprowadzenie osoby po rozwodzie, pozwala nie tylko na pozyskanie na nowo właściwej postawy życiowej, ale również, daje szansę na poznanie na nowo samego siebie, spojrzenie w głąb siebie, dostrzeżenie pozytywnych cech wypływających z życiowych osiągnięć i możliwości, jakie w dalszym ciągu czekają na tę osobę. Ciężkie chwile mogą stanowić punkt zwrotny w życiu osoby doświadczającej rozwodu i mogą stać się podstawą do tego, aby stworzyć budulec pozwalający na zbudowanie nowej, pozytywnej historii, dzięki której możliwe będzie zbudowanie szczęścia bazującego na własnym rozwoju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas