Artykuł sponsorowany Badania w laboratorium z certyfikatami.

Badania w laboratorium z certyfikatami.

Profilaktyka to potężna siła. Powiedzenie, że lepiej zapobiegać jak leczyć - jest wciąż aktualne.

Wykonujmy badania jak najczęściej by w porę wychwycić symptomy rozpoczynającej się choroby oraz w celu monitorowania naszego zdrowia.

Nawet najpoważniejsze schorzenia wykryte w początkowym stadium dają się skutecznie leczyć.

W Centralnym Laboratorium Analitycznym w Zabrzu wykonywane są badania krwi oraz innych płynów ustrojowych jak i wydalin.

Wykonywane są tam podstawowe analizy jak i badania specjalistyczne, takie jak analiza białek specyficznych, hormonów, markerów nowotworowych czy czynników zakaźnych.

Doświadczeni specjaliści za pomocą nowoczesnego sprzętu, certyfikowanych odczynników oraz informatycznych systemów laboratoryjnych wykonują badania w wiarygodny i precyzyjny sposób.

Personel Centralnego Laboratorium Analitycznego w Zabrzu tworzą diagności laboratoryjni(również posiadający specjalizacje w dziedzinie analityki klinicznej i/lub stopień doktora nauk medycznych) oraz technicy laboratoryjni z wieloletnim stażem zawodowym.

Cały personel jest nieustannie szkolony i podnosi swoje kwalifikacje (szkolenia, kursy, specjalizacje).

Centralne Laboratorium Analityczne w Zabrzu od wielu już lat posiada certyfikat ISO 9001 i nieustannie stara się podnosić jakość swoich usług.

Laboratorium to posiada również szereg certyfikatów jakości badań zarówno krajowych jak i międzynarodowych, więc nadzór jakościowy nad wydawanymi wynikami jest ciągle sprawowany przez niezależne organizacje. Oczywiście na bieżąco prowadzona jest wewnątrzlaboratoryjna kontrola jakości badań, niezbędna do wydawania wiarygodnych wyników.

Systematyczne badania kontrolne pozwalają na wczesne wykrycie patologicznych zmian zachodzących w organizmie.

W tym celu w Centralnym Laboratorium Analitycznym w Zabrzu można wykonać badania w zakresie:

  • Hematologii - morfologia krwi, poziom erytrocytów i hemoglobiny przenoszącej tlen, leukocytów odpowiedzialnych za działanie układu odpornościowego, płytek krwi
  • Biochemii - poziom substancji i aktywność enzymów w surowicy krwi, osoczu lub innych płynach ustrojowych takich jak glukoza, bilirubina, kreatynina, amylaza, elektrolity i inne
  • Koagulologii - sprawdzenie parametrów krzepnięcia krwi w osoczu pacjenta
  • Serologii grup krwi - oznaczenie grupy krwi i alloprzeciwciał bardzo istotne dla przyszłych matek i osób przed zabiegami chirurgicznymi. W razie konieczności dobrania krwi do zabiegu lub po wypadku dobrze jest mieć już oficjalny wynik grupy krwi by móc odpowiednią krew szybko dobrać.
  • Immunochemii - gdzie analiza oparta jest o specyficzne przeciwciała pozwalające na ocenę poziomu hormonów, białek specyficznych czy markerów nowotworowych
  • Markerów chorób zakaźnych takich jak wirusowe zapalenia wątroby, toksoplazmoza czy borrelioza jak również inne (różyczka, HSV,CMV...) w tym przeciwciała przeciw COVID-19
  • Alergologii - gdzie można dzięki skonstruowanym panelom alergologicznym analizować ewentualne uczulenia na wiele różnych alergenów jednocześnie.
  • Analityki ogólnej - dział analiz zajmujących się badaniami moczu, kału i innych wydzielin. Można oceniać pracę nerek, obecność pasożytów pokarmowych czy sprawdzić wydolność trzustki lub różnicować stany zapalne jelit.
  • Mikrobiologii - testy polegające głównie na hodowlach bakterii pobranych drogą wymazu, posiewu moczu czy krwi lub innych materiałów diagnostycznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas