Artykuł sponsorowany Akupunktura w punkt na ból.

Akupunktura w punkt na ból.

Zabieg akupunktury wydaje się przede wszystkim chińską torturą lub czynnością magiczną. Przeprowadza się go, nakłuwając cienkimi igłami ściśle określonych punktów na ciele człowieka. Nic dziwnego, że może leczyć ból. Jak już człowiek pozbędzie się tych wszystkich igieł, musi poczuć ulgę. Jednak leczenie wątroby, nerek czy pozbywanie się stanów lękowych? Jak to miałoby działać?

Akupunktura narodziła się na gruncie medycyny azjatyckiej. Utarło się, że pochodzi z Chin, jednak tysiące lat temu była stosowana też przez Japończyków, Mongołów, a jej mniej wyrafinowaną wersję znano i stosowano w Europie Środkowej. Wydaje się, że akupunktura jest lekiem na wszystko. Według jej zagorzałych zwolenników pozytywnie wpływa na: funkcjonowanie układu fizjologicznego, immunologicznego, krwionośnego i nerwowego. Jest w stanie złagodzić ból, a nawet regenerować tkanki.

Co na to współczesna medycyna?

Współczesna medycyna podejrzliwie traktuje „znane sposoby na wszystko”. Jednak to nie znaczy, że odrzuca akupunkturę. Wręcz przeciwnie. Stosuje ją, ale tylko tam, gdzie jest to zasadne i potwierdzone badaniami. Dlatego nakłuwanie igłami akupunkturowymi nie jest zalecanym sposobem na narkozę i kamienie nerkowe, ale stosuje się akupunkturę jako wspomaganie w leczeniu bólu.

W bardzo dużym uproszczeniu stymulacja niektórych punktów akupunkturowych oddziałuje naczęść ludzkiego mózgu, która odpowiada za odczuwanie bólu. Jest szczególnie efektywnym zabiegiem w przypadku bólów przewlekłych, promieniujących i neuralgii. Dlatego warto się mu poddawać w Gabinecie Neurologicznym  Zdzisława Wacheckiego lub innym sprawdzonym gabinecie neurologicznym. Tylko w takim miejscu możemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany: bezpiecznie, higienicznie oraz zostaną wykluczone przeciwwskazania.

Określenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu akupunktury.

Z zabiegu akupunktury pod kątem terapii bólu wykluczy nas wiele chorób:

  • infekcje skórne, nie tylko z widocznymi skazami
  • choroby zakaźne
  • hemofilia
  • sarkoidoza
  • choroby krążenia
  • wiele chorób psychicznych
  • wyniszczenie organizmu np. na skutek anoreksji

Ponadto, także niektóre cechy mieszczące się w spektrum zdrowia:

  • miesiączka,
  • bardzo młody wiek
  • bardzo zaawansowany wiek.

Kluczowy bywa też etap choroby, której doświadczamy. Na przykład nowotwór dyskwalifikuje do zabiegu akupunktury, ale tylko w zaawansowanym stadium. Po przeprowadzonej z sukcesem terapii nowotworowej wiele zależy od przebiegu leczenia oraz etapu rekonwalescencji. Nie istnieje  kompletna i ścisła lista zaleceń oraz przeciwwskazań do akupunktury. Dlatego każdorazowo wykonanie zabiegu lub ich serii musi zostać poprzedzone opinią dyplomowanego lekarza zajmującego się akupunkturą na gruncie medycyny zachodniej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas