Artykuł sponsorowany Wybór hotelu dla zwierząt – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Wybór hotelu dla zwierząt – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że jeszcze kilkanaście lat temu rynek hoteli dla zwierząt praktycznie nie istniał? Na szczęście, sytuacja ta uległa zmianie. Coraz więcej właścicieli, decyduje się na pozostawienie pupila w rękach wykwalifikowanych opiekunów - na czas swojego wyjazdu lub dłuższej nieobecności. Przeczytaj, jakie są zalety zdecydowania się na taką opcję i dowiedz się, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając tego typu placówkę.

Kilka słów o hotelu dla zwierząt

Najprościej definiując, hotel dla zwierząt, to miejsce, w którym można pozostawić swojego pupila na czas swojej nieobecności: wyjazdu służbowego, wakacji, nadgodzin w pracy itd. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach, skorzystanie z usług tego typu placówki jest jedną z najbardziej rozsądnych opcji, ponieważ zabranie ze sobą zwierzątka w podróż lub na spotkanie nie zawsze jest możliwe i racjonalne. W hotelu  zapewniona jest całodobowa opieka wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo, warunki dopasowane są do potrzeb danego gatunku  - psy regularnie są wyprowadzane na spacer, a gryzonie mają zapewnione dużo przestrzeni w terrariach lub klatkach.


Czym warto kierować się, wybierając hotel dla zwierząt?

Ze względu na rosnące zainteresowanie hotelami dla zwierząt, na rynku istnieje wiele placówek tego typu. Na co warto więc zwrócić uwagę, rozważając poszczególne oferty? Przede wszystkim, należy zadać sobie następujące pytania:

  • Jakie gatunki zwierząt są przyjmowane? – w niektórych przypadkach może okazać się, że w hotel przeznaczony jest tylko dla psów czy kotów. Na aspekt ten powinni zwrócić uwagę przede wszystkim właściciele innych zwierząt – np. żółwia czy myszy domowej,
  • Co znajduje się w wyposażeniu hotelu? – innymi słowy, warto zorientować się, czy w danym hotelu zapewnione jest odpowiednio dużo przestrzeni dla zwierząt, a także, czy znajdują się tam różnego rodzaju zabawki i akcesoria,
  • Czy w hotelu zatrudniony jest profesjonalny personel? – niezwykle ważne jest, aby zwierzę pod nieobecność właściciela było traktowane z jak największą troską i czułością.

Co jeszcze jest ważne?

Oczywiście, oprócz dokładnego sprawdzenia warunków hotelu, warto również zorientować się, czy dane przedsiębiorstwo może pochwalić się certyfikatami, potwierdzającymi kwalifikacje i rekomendacjami osób, które już korzystały z usług danej firmy. Warto zaznaczyć, że wiele pozytywnych opinii posiada Domowy Hotel dla Zwierząt „U MoNiki”, którego właścicielką jest Monika Cieślikowska. Dzięki rozległej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu w opiece nad zwierzętami domowymi, każdy pupil czuje się komfortowo – zapewnione są tam domowe warunki oraz pożywienie, dopasowane do potrzeb czworonogów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas