Artykuł sponsorowany Rola składników przy wyborze suchej psiej karmy

Rola składników przy wyborze suchej psiej karmy

Nie da się ukryć, że właściciele czworonogów mogą mieć kłopot z wyborem odpowiedniej karmy dla swych czworonożnych przyjaciół. Aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, przy zakupie produktów należy wziąć pod uwagę cały szereg czynników. Chociaż cena również odgrywa istotną rolę, szczególną uwagę musimy przyłożyć do składników, które powinny dostarczyć zwierzęciu niezbędnych wartości odżywczych.

Mięso jako podstawa psiej diety

Psy jako aktywne zwierzęta posiadają ściśle określone potrzeby żywieniowe. Chociaż efektywnie wykorzystują również substancje roślinne, podstawę ich diety, bez dwóch zdań, stanowi mięso. Dlatego też, wybierając suchą karmę dla naszego pupila, w pierwszej kolejności warto sprawdzić  procentową zawartość pożądanego surowca. Jeśli zaś główny składnik pokarmu to produkty pochodzenia zwierzęcego, powinna zapalić się nam czerwona lampka. W takiej karmie można bowiem odnaleźć wszystkie części stworzeń oprócz ich mięśni, które to przecież są cennym źródłem protein.

Warto wiedzieć, że ostateczna zawartość mięsa często znacznie różni się od tej podanej na opakowaniu. Producenci zwykle przedstawiają bowiem jego proporcje sprzed procesu wysuszenia i sproszkowania. Gdy jednak na etykiecie widnieje informacja o procentowym składzie mięsa dehydratyzowanego (odwodnionego), wówczas  zyskujemy informacje o realnej ilości surowca w pokarmie. Bez względu na oznaczenia, mięso powinno zdecydowanie dominować w przeznaczonym dla czworonoga produkcie. Wysokiej jakości psie karmy odnajdziemy, chociażby w ofercie Anna Ryłko-Potęga FHU Alta.

Nie samym mięsem pies żyje

Optymalne żywienie czworonogów nie byłoby możliwe, gdyby spożywały wyłącznie mięso. Chociaż pokrywa one zapotrzebowanie na proteiny oraz tłuszcze, brakuje w nim wielu istotnych składników. Chodzi tu głównie o witaminy A, D, wapń, fosfor czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Decydując się na pełnoporcjowe karmy o odpowiednio skomponowanych recepturach, właściciele zapewniają pupilom całą listę substancji wzbogacających. Należy mieć jednak na uwadze, aby szereg przydatnych minerałów nie przyćmił ogólnego składu produktu. Nic bowiem po witaminach, gdy pokarm nie może pochwalić się dobrej jakości kluczowymi komponentami.

Pisząc o składnikach karmy, nie sposób ominąć kwestii warzyw i owoców. Ich obecność w psim daniu nikogo nie powinna jednak dziwić. Zawartość groszku, ziemniaków, jabłek lub dyni znacznie podwyższa wartość odżywczą pokarmu, dostarczając antyoksydantów, a także błonnika pokarmowego, który to wspomaga procesy trawienne.

Wybierając karmę dla psa, trzeba zwrócić uwagę na udział zbóż w produkcie. Stosowane są one głównie do zwiększania objętości i wagi posiłku i same w sobie nie posiadają pożądanych walorów zdrowotnych.  Za najmniej przyswajalne dla naszych pupili uznaje się pszenicę oraz kukurydzę, które mogą tylko zaszkodzić zwierzęciu. Jako że stanowią silne alergeny, przyczyniają się do osłabienia czworonoga czy zmniejszenia jego ogólnej odporności. Jeśli mamy taką sposobność, lepiej zaopatrywać się w karmy  bezzbożowe, co pozwoli uniknąć licznych kłopotów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas