Materiał Partnera Pies też człowiek, czyli jak prawidłowo zadbać o czworonożnego przyjaciela

Pies też człowiek, czyli jak prawidłowo zadbać o czworonożnego przyjaciela

Każdy właściciel czworonoga wie, że szczęśliwy pies, to zadbany i nakarmiony pies. Trzeba mu poświęcać mnóstwo uwagi. To żywa istota, która nie będzie samotnie siedzieć cały dzień. Jeśli decydujemy się na posiadanie zwierzaka, musimy zdawać sobie z odpowiedzialności, którą za niego ponosimy. Pies wypełnia dom mnóstwem radości i miłości, ale tylko wtedy, gdy czuje się kochany. Reaguje więc zupełnie jak człowiek i tak go należy traktować – z szacunkiem i miłością.

Jak właściwie i prawidłowo zadbać o swojego pupila?

Każdy pies uwielbia zabawy. Ma tez swoje preferencje kulinarne. Kupujemy mu zabawki i wyposażenie, dzięki któremu zwierzę się nie nudzi i czuje komfortowo. Musimy jednak pamiętać, że tak jak i człowiek, pies musi być zdrowy i zadbany. Właściciel powinien o tym myśleć. Systematyczne wizyty u weterynarza i utrzymanie psa w czystości, to podstawowe obowiązki. Dbanie o wygląd pupila to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. Specjalne salony dla psów takie jak Pies na Błysk Agnieszka Szeligowska, oferują właścicielom zwierząt wiele usług pielęgnacyjnych, niezbędnych dla zdrowia czworonoga. Zapewniają kompleksową pielęgnację psów, zajmują się strzyżeniem pyszczka oraz całego ciała. Oferują strzyżenie psów. Zajmują się kąpaniem psów - wykonują kąpiele standardowe, przeciwpchelne i lecznicze. Takie salony znajdują się w prawie każdej większej miejscowości i cieszą się ogromnym powodzeniem.

Jakie usługi oferują najlepsze salony dla psów?

W takich salonach muszą pracować ludzie z pasją, kochający zwierzęta. Tylko w ręce takich osób można oddać swojego pupila. Zwykle do podstawowych zabiegów należą:

  • strzyżenie,
  • kąpanie,
  • przycinanie pazurków,
  • mycie uszu,
  • czyszczenie gruczołów okołoodbytowych.
Jak widać, nie są to łatwe do wykonania czynności dla przeciętnego właściciela czworonoga. Oprócz czynności typowo higienicznych, właściciele takich salonów  oferują wyprowadzanie psów i kotów na spacery i opiekują się zwierzętami pod nieobecność właścicieli. Pracują tam bowiem ludzie, którzy potrafią zadbać o ukochane zwierzę prawie tak dobrze, jak właściciel.

Opracowanie:

Pies na Błysk Agnieszka Szeligowska

Grudziądz , Łukasiewicza 18

  • tel. 508 437 398

Podziel się