Artykuł sponsorowany Jak wybrać dobry hotel dla psa?

Jak wybrać dobry hotel dla psa?

Hotel dla psa to idealne rozwiązanie dla osób, które zaplanowały wyjazd bądź wakacje, a nie mogą ze sobą zabrać swojego pupila. Jest też korzystne dla tych, którzy nie mają możliwości go zostawić pod opieką bliskich. Ci, którzy już skorzystali z tej możliwości, potwierdzają – taki obiekt pozwala zafundować pupilowi bezstresowy, bezpieczny „wypoczynek” w oczekiwaniu na powrót właściciela. Pytanie jednak, jaki hotel dla psa wybrać?

Jaki hotel będzie najlepszy dla psa?

Hotele dla psów można podzielić na dwie kategorie: domowe i takie, w których czworonogi mają swoje indywidualne pokoje. Pierwszy rodzaj pobytu zakłada, że podopieczni mieszkają razem z opiekunami, jak w domu, i towarzyszą im w codziennym życiu. Z kolei do drugiego zaliczają się obiekty, w których są dla nich przygotowane pokoje i wybiegi, gdzie pupile mogą przebywać osobno bądź w grupie innych zwierząt.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Tomasz Piotrowski z Hotelu dla psów z Mińska Mazowieckiego wyjaśnia, że każde zwierzę jest inne i ma określone potrzeby. Wybierając właściwą placówkę, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze dobro czworonoga. Jeśli uwielbia przebywanie w mieszkaniu i kontakt ludźmi – hotelik domowy będzie dla niego lepszy. Nie każdemu może się też spodobać towarzystwo innych „kolegów”. Wówczas warto postawić na punkt z osobnymi pokojami, w którym pupil będzie mógł przebywać w samotności. Dopasowanie miejsca do jego preferencji pozwala znacznie zmniejszyć stres związany z rozłąką z właścicielami.

Na co zwrócić uwagę?

Poszukiwania najlepszego hotelu dla pupila można rozpocząć w Internecie. Warto się zapoznać z opiniami znajdującymi się na różnych portalach czy forach, ale nie należy się z nimi liczyć w 100%. To, że jeden pies odnalazł się w danym miejscu idealnie, nie oznacza, iż inny będzie się tam czuł równie dobrze. Warto jednak zwrócić uwagę na higienę i bezpieczeństwo, głównie w zakresie stanu wybiegu, jego ogrodzenia czy też elementów, z jakich się składa.

Decydując się na skorzystanie z usług hotelu dla psów warto sprawdzić, czy pupil będzie miał stały dostęp do wody bądź pomocy weterynarza. Należy też zweryfikować opiekunów – ich kompetencje i podejście. Co prawda polskie prawo nie wymaga specjalistycznego wykształcenia do prowadzenia omawianej działalności, aczkolwiek doświadczenie i sposób traktowania czworonogów mają istotne znaczenie. Ich indywidualne podejście pozwala też zapewnić taki sam harmonogram dnia, jakby pies nadal był w domu – pozwala mu to czuć się bezpiecznie i tak komfortowo, jak to możliwe poza własnym domem.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas