Artykuł sponsorowany Jak przygotować psa na pobyt w hotelu?

Jak przygotować psa na pobyt w hotelu?

Hotele dla zwierząt to miejsca bezpieczne i przyjazne, jednak zmiana środowiska i rozłąka z właścicielem mogą być stresujące dla psów. Warto odpowiednio przygotować swojego pupila, aby czuł się komfortowo w nowym miejscu i żeby nie pojawiły się u niego żadne problemy behawioralne. O czym powinien pamiętać właściciel czworonoga, zanim odwiezie go do hotelu?

Znajdź dobry hotel

Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego opiekuna, który będzie miał nie tylko dobre podejście do zwierząt, ale także wiedzę i doświadczenie. Przeglądając hotele, należy zwrócić uwagę na:

  • ilość zwierząt przyjmowaną do hotelu oraz przestrzeń;
  • zapewnienie pomocy weterynaryjnej w razie nagłych sytuacji;
  • ilość aktywności fizycznej i psychicznej, jaką zapewniają opiekunowie;
  • kompetencje opiekunów (szkolenia, kursy, studia itd.).

Jednym z polecanych miejsc jest między innymi Domowy Hotel Dla Zwierząt u MoNiki, który znajduje się w Leonowie pod Chełmem na terenie województwa lubelskiego.


Ogranicz stres

Zwierzęta często stresują się zmianą otoczenia, a człowiek nie ma możliwości wytłumaczenia im, że wszystko to je bezpieczne i wróci po swojego pupila w niedługim czasie. W przypadku psów, które nie radzą sobie ze stresem i emocjami, warto przed planowanym wyjazdem skorzystać z pomocy dobrego weterynarza lub behawiorysty. Bardzo często wprowadza się suplementację tryptofanem, który działa na psy wyciszająco i podawany w większej ilości przez dłuższy czas pozwala im lepiej kontrolować negatywne emocje. Trzeba pamiętać, że zwierzęta wyczuwają stres właścicieli, dlatego ważne jest, aby nie panikować.

Często zdarza się, że rozłąka jest trudniejsza dla właściciela niż dla zwierzęcia. Wiele psów nie chce się rozstać ze swoim właścicielem, jednak kiedy ten tylko znika z zasięgu wzroku, nie czują w związku z tym większego stresu. Opiekun w hotelu zna się na psychologii zwierząt i w czasie całego pobytu dba o to, aby pies czuł się komfortowo. Do hotelu można zabrać kilka rzeczy osobistych, takich jak miski, własne posłanie, czy też ulubione zabawki.

Kiedy hotel odmówi przyjęcia?

Korzystanie z usług hotelu dla zwierząt jest wygodne, lecz zdarzają się sytuacje, w których okaże się to niemożliwe. Przykładem może być po prostu brak wolnych miejsc, a także różnego rodzaju choroby zakaźne. Odmowa nie jest widzimisię właściciela hotelu, gdyż ma na celu jedynie dobro zwierząt, które w nim przebywają. Hotele, które przyjmują zbyt wiele psów lub decydują się na opiekę nad psem chorym (który może zarazić inne zwierzęta) to miejsca, których lepiej unikać. Pies powinien być zadbany, zabezpieczony przeciwko pasożytom oraz zaszczepiony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas