Artykuł sponsorowany Hotel dla zwierząt – bezpieczeństwo pupila podczas Twojej nieobecności

Hotel dla zwierząt – bezpieczeństwo pupila podczas Twojej nieobecności

Chociaż zwykle Twój pupil towarzyszy Ci w większości podróży, bywają sytuacje, gdy jest to niemożliwe. Zabranie psa na służbowy wyjazd czy w delegację z reguły jest wykluczone. Ponadto taka podróż mogłaby być dla Twojego zwierzaka ogromnym stresem, a Tobie przysporzyć wielu zmartwień i niedogodności. Musisz wyjechać, ale nie masz osoby, która zaopiekuje się Twoim pupilem? Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z hotelu dla zwierząt. 

Dlaczego warto zdecydować się na hotel dla zwierząt? 

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się hotele dla zwierząt. To idealne rozwiązanie dla osób, które muszą wyjechać, a nie mają możliwości zabrania ze sobą swojego pupila. W takim hotelu Twój zwierzak otrzyma całodobową, profesjonalną opiekę. Dzięki temu spokojnie odbędziesz podróż, nie martwiąc się o los swojego pupila. Psy to zwierzęta stadne i dla swojego komfortu psychicznego powinny przebywać w towarzystwie ludzi bądź innych zwierząt. Pozostawienie psa w mieszkaniu i poproszenie znajomego o czasowe doglądanie zwierzaka może być dla niego jeszcze bardziej stresujące. W hotelu dla zwierząt będzie miał kontakt z innymi czworonogami. Dodatkowo pracownicy takich miejsc organizują zwierzakom czas na aktywną zabawę, a także spokojny odpoczynek. Czuwają również nad tym, by zwierzęta przebywające w hotelu czuły się bezpiecznie i swobodnie.

Jak wybrać odpowiedni hotel dla zwierząt? 

Przede wszystkim wyboru hotelu dla zwierząt nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. W obecnym czasie miejsc zapewniających pupilom opiekę pod nieobecność ich właścicieli jest coraz więcej. Warto rozejrzeć się, odwiedzić kilka obiektów i dopiero wtedy podjąć decyzję. W Nakle Śląskim hotel dla zwierząt prowadzi właścicielka Salonu Pielęgnacji Zwierząt Szarik. Najważniejsze jest dobro zwierzęcia, dlatego warto wziąć pod uwagę jego indywidualne predyspozycje. Jeśli pies jest strachliwy, dobrym rozwiązaniem będzie wybór mniejszego i spokojnego miejsca. Z kolei bardzo żywe i socjalne psy prawdopodobnie lepiej odnajdą się w towarzystwie dużej ilości kompanów do zabawy. 

Jak prawidłowo przygotować pupila?

Jeśli posiadasz taką możliwość, warto wcześniej odwiedzić wybrany hotel dla zwierząt ze swoim pupilem. Taka wizyta zapoznawcza pozwoli mu się nieco oswoić z nowym miejscem. Gdy nadejdzie czas jego pobytu w hotelu, psiak nie będzie się czuł tak zagubiony. Pamiętaj także, żeby przygotować zwierzakowi jego ulubione przedmioty. Przede wszystkim warto wyposażyć go w jego ulubiony kocyk czy posłanie. Wtedy będzie otoczony znajomymi zapachami, co znacznie ułatwi mu pobyt w nowym miejscu. Chociaż rozłąka z ukochanym czworonogiem jest bardzo trudna dla obu stron, wybór odpowiedniego hotelu dla zwierząt zminimalizuje stres Tobie i Twojemu pupilowi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas