Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie psa?

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie psa?

Niektóre osoby uważają, że szkolenie jest zarezerwowane wyłącznie dla tych czworonogów, które sprawiają problemy, np. są nadpobudliwe lub agresywne. Nic bardziej mylnego! Właściwe wychowanie to podstawa w przypadku każdego czworonoga. Kiedy warto wybrać się z psem na profesjonalne szkolenie pod okiem doświadczonej osoby i czego dokładnie nauczy się Twój pupil?

Podstawowe wychowanie

Najważniejsze jest oczywiście podstawowe wychowanie, bez którego życie z psem bywa trudne. Dotyczy to zarówno szczeniąt, jak i dorosłych psów, które sprawiają problemy. Na podstawowym szkoleniu pies uczy się przede wszystkim posłuszeństwa:

  • chodzenia przy nodze;
  • chodzenia na smyczy i bez smyczy;
  • przybiegania na zawołanie;
  • reagowania na komendy i głos właściciela.

Bardzo ważnym etapem wychowania psa jest właściwa socjalizacja. Powinien czuć się swobodnie w obecności innych psów oraz ludzi. Lęki często prowadzą do agresji, dlatego jest to niezwykle ważne, aby uniknąć poważnych problemów wychowawczych. Polecaną osobą organizującą szkolenia dla psów o różnym stopniu zaawansowania jest Tomasz Piotrowski, działający w Mińsku Mazowieckim i okolicy.

Szkolenie warto rozpocząć od razu, kiedy tylko pies pojawi się w nowym domu. Wiele osób decyduje się na samodzielne wychowanie psa, jednak może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Specjalista od razu zauważy każdy błąd i pomoże go skorygować. Podczas samodzielnego wychowania psa, błędy są widoczne dopiero wtedy, kiedy pojawiają się problemy wychowawcze.

Psie sporty i wystawy

Oprócz podstawowego wychowania, na szkoleniu pies może nauczyć się również innych ciekawych czynności. Przykładem są różnego rodzaju sztuczki i zabawy, takie jak aportowanie, pokonywanie i omijanie przeszkód oraz tropienie różnego rodzaju przedmiotów. Na szkoleniu można przygotować psa do wystaw – nauczyć go biegania w ringu i przyjmowania prawidłowej postawy. Dla wielu osób spędzanie czasu z pupilem to największe hobby i decydują się nie tylko na zwykłe spacery, ale także różnego rodzaju psie sporty, takie jak agility, frisbee, psie zaprzęgi i sportowe tropienie.

Na szkoleniu uczy się nie tylko pies, ale także właściciel. Psy są zwierzętami bardzo inteligentnymi, lecz ważne jest, aby człowiek potrafił odczytywać sygnały i właściwie je interpretować. Dotyczy to zwłaszcza psów agresywnych i lękliwych, przy których nawet najmniejszy błąd może pogłębić problem. Bez porozumienia z czworonogiem nie ma wychowania, a bez wychowania nie będzie możliwości współpracy z psem w sportach i na wystawach.

Opracowanie:

Tomasz Piotrowski Szkolenie psów

Mińsk Mazowiecki , Warszawska 49

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas