Artykuł sponsorowany Czy każdego psa da się wytresować?

Czy każdego psa da się wytresować?

Często słyszy się, że starego psa nie nauczy się już nowych sztuczek. Nic bardziej mylnego. To, w jaki sposób będzie zachowywał się pies i czy nauczy się nowych trików, zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym z nich są chęci i czas właściciela. Niektóre rasy psów mają indywidualne predyspozycje – je też należy wziąć pod uwagę. Dowiedz się więcej o szkoleniu psów.

Jak nauczyć psa posłuszeństwa?

Szkolenie psów obejmuje wiele działań. Podstawą pracy z psem jest jego socjalizacja i nauczenie zwierzęcia podstawowych zachowań. Nauka posłuszeństwa ma na celu ułatwienie zwierzęciu codziennego funkcjonowania oraz zapobieganie zachowaniom niepożądanym. Tresura psa możesz zająć się samodzielnie, jako jego właściciel, lub skorzystać z pomocy specjalisty, którego wiedza i doświadczenie mogą okazać się bezcenne – zwłaszcza w przypadku psów starszych.

Uczenie psa posłuszeństwa obejmuje:

  • aportowanie,
  • chodzenie przy nodze,
  • siadanie,
  • warowanie,
  • reagowanie na komendy słowne i optyczne,
  • przychodzenie na zawołanie.

Odpowiednio wytresowany pies wie, kiedy może coś zrobić, a kiedy mu nie wolno, dlatego czuje się z właścicielem bezpiecznie i w pełni mu ufa. Każdego psa da się nauczyć posłuszeństwa – w przypadku małych psów wystarczy konsekwencja, regularność i nagradzanie dobrych zachowań. Jeśli zwierzę sprawia sporo problemów, warto skorzystać z pomocy ośrodka takie jak Szkolenia Psów Tomasz Piotrowski, gdzie nie tylko pies zostanie odpowiednio wytresowany, ale również Ty, jako jego właściciel, zdobędziesz niezbędną wiedzę, która pomoże Ci w przyszłości.

Czy rasa psa ma znaczenie?

Wytresować i nauczyć sztuczek można tak naprawdę każdego psa. W zależności od wieku, rasy i tego, co dany pies przeżył, będzie to łatwiejsze lub trudniejsze. Niektóre psy mają jednak predyspozycje, do wykonywania konkretnych czynności i zdobywania umiejętności. Treserzy psów oferują ich właścicielom wiele specjalistycznych kursów. W ten sposób można wyszkolić psa do tropienia, obrony lub pomocy osobom niepełnosprawnym.

Warto też zwrócić uwagę, że nie każdy biec powinien skakać przez przeszkody lub brać udział w różnych sportach. Duże znaczenie ma w tym wypadku rasa psa, a co za tym idzie jego budowa i możliwość kontuzji.

Czy da się wytresować psa ze schroniska?

Adoptowanie psa ze schroniska to jeden z najlepszych sposobów, na zdobycie najlepszego przyjaciela. Zwierzęta takie często jednak nie zostały nigdy odpowiednio przeszkolone, mogą mieć traumy oraz lęki. Wieku właścicieli psów ze schroniska ma problemy z ich agresją lub nieposłuszeństwem. Dobrą informacją jest jednak fakt, że takiego psa również da się wyszkolić – najlepiej z pomocą specjalisty, który wyjaśni Ci, co oznaczają reakcje zwierzaka i jak ułatwić mu socjalizacje z innymi psami oraz ludźmi.

Opracowanie:

Tomasz Piotrowski Szkolenie psów

Mińsk Mazowiecki , Warszawska 49

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas