Materiał Partnera Ciekawe drapaki dla kotów, które świetnie wyglądają

Ciekawe drapaki dla kotów, które świetnie wyglądają

O ile dzikie koty mają wiele sposobności, by zaspokoić naturalną potrzebę drapania, to koty domowe muszą w tej kwestii liczyć na swoich opiekunów. Na szczęście na rynku są ciekawe drapaki, które świetnie wyglądają i sprawdzą się w domowych warunkach. Czym kierować się przy wyborze drapaka dla kota, aby pupil chciał z niego korzystać i powstrzymał się od drapania mebli i dywanów?

Jakie funkcje pełni drapak dla kota?

Właściciele kotów domowych często mają dość podrapanych mebli, ścian czy firanek, na których ich pupile sprawdzają ostrość swoich pazurków. Sprawdzonym sposobem na poradzenie sobie z tym uciążliwym problemem może być ciekawy drapak dla kota. Jeśli drapak będzie wyglądał atrakcyjnie, zwierzę zacznie z niego regularnie korzystać, co ograniczy szkody w mieszkaniu.

Zakup drapaka powinien być przemyślany, gdyż nie każdy będzie odpowiadał kotu. Chociaż trudno z góry przewidzieć, jaki drapak zainteresuje pupila, zawsze należy uwzględnić wielkość i charakter zwierzęcia oraz jego potrzebę aktywności. Jak wiadomo bywają koty, które większość dnia potrafią przespać i takie, które niemal ciągle są w ruchu. Warto też wiedzieć, że drapak pełni w domowym otoczeniu funkcję naturalnego komunikatora. Wszystkie koty przekazują pobratymcom komunikaty zapachem, znajdującym się w moczu oraz na poduszkach łap i pazurach, dlatego koty domowe również wysyłają „wiadomości” m.in. za pośrednictwem drapaków. Tak znaczą swój rewir.

Jaki drapak dla kota wybrać?

Aby drapak świetnie wyglądał i przyciągał kota, warto poszukać go na internetowych stronach wyspecjalizowanych producentów drapaków dla kotów, takich jak np. firma Kotpak. Przystępując do wyboru drapaka należy pamiętać o tym, że:

  • koty chętnie wybierają do drapania powierzchnie ustawione pod różnymi kątami, dlatego drapak powinien oferować im taką możliwość,

  • drapaki dla dużych kotów muszą być cięższe i stabilne,

  • rozbudowane drapaki mogą pełnić jednocześnie funkcje placu zabaw, legowiska i punktu obserwacyjnego.

Drapaki najlepiej ustawić w pobliżu kanap lub foteli, co pomoże uchronić meble – wtedy jest prawdopodobne, że kot wybierze do drapania swój drapak, o ile go wcześniej zaakceptuje. Żeby przyzwyczaić pupila do korzystania z tego sprzętu, można drapak skropić kocimiętką, której zapach przyciąga wszystkie koty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas