Artykuł sponsorowany Bezpieczny transport psa w samochodzie

Bezpieczny transport psa w samochodzie

Nie bez powodu psa uznaje się za najlepszego przyjaciela człowieka – jest on bowiem wierny i nigdy nie opuszcza swojego właściciela. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zabieranie swojego pupila w każdą podróż. Jest to jak najbardziej możliwe. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by pies podróżował samochodem. Należy jednak zadbać o bezpieczeństwo zarówno czworonoga, jak i własne. W artykule podpowiadamy, jak przewozić zwierzę.

Psy są bardzo różne, niektóre lubią podróże autem, a inne nie chcą wejść do samochodu, bo obawiają się długiej i męczącej trasy. Najlepiej rozpocząć przyzwyczajanie zwierzaka do jazdy już od pierwszych miesięcy życia. Szczeniak szybciej akceptuje zmiany i nowe sytuacje, dlatego warto zabierać go przynajmniej na krótkie wycieczki. Dzięki temu jako dorosły pies nie będzie obawiał się podróży. 

Doradca klienta ze sklepu zoologicznego Zoo24 podpowiada: Świetnym pomysłem jest również uatrakcyjnienie zwierzakowi jazdy. Dobrze, aby podczas wycieczki miał zajęcie. W tym celu można włożyć do transportera jego ulubione zabawki lub od czasu do czasu podawać mu przysmaki.

Bardzo ważny jest również sposób przewożenia pupila. Pod żadnym pozorem nie powinien on podróżować bez żadnego zabezpieczenia, ponieważ jest to niebezpieczne nie tylko dla niego, ale również dla ludzi przebywających w samochodzie. Zwierzę, które jest luzem w aucie w trakcie jazdy, może zrobić komuś krzywdę podczas ostrego hamowania czy stłuczki. Istnieje również ryzyko, że ze stresu zacznie biegać po samochodzie, utrudniając koncentrację kierowcy. Inną kwestią są zabrudzenia, jakie pies może pozostawić w aucie. Bardzo często są to trudne do usunięcia ślady, dlatego z tego powodu również warto zadbać o odpowiednie przewożenie czworonoga w samochodzie.

W czym wozić psa?

Dostępne są różne produkty, dzięki którym można zadbać o bezpieczeństwo zwierząt w samochodzie. Dobrym wyborem jest transporter dla psa. Niektórym osobom taka opcja wydaje się mało wygodna, ponieważ ogranicza możliwość ruchu czworonoga i sprawia, że jest on zamknięty w „klatce”. Warto jednak korzystać z transportera, ponieważ zapewnia on dużą ochronę. Aby zwierzę czuło się w nim komfortowo, wystarczy wybrać produkt odpowiednich rozmiarów. Inny artykuł będzie pasował do szczeniaka, a inny do dużego psa.

Najlepiej rozpocząć przewożenie pupila w transporterze już od pierwszych miesięcy życia. Dzięki temu szybko się do tego przyzwyczai i po pewnym czasie będzie uważał tę sytuację za normalną. Zwierzę można przewozić również w specjalnych torbach, które też zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. Produkt najlepiej dostosować do indywidualnych potrzeb zwierzaka, co sprawi, że będzie się on w nim dobrze czuł.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas