Materiał Partnera Zakup samochodu z rzeczoznawcą

Zakup samochodu z rzeczoznawcą

Rzeczoznawca samochodowy zajmuje się przede wszystkim oceną oraz wyceną szkód pojazdów, które zostały wyrządzone podczas wypadków drogowych. Ale to nie wszystko! Czy wiesz, że takie osoby mogą pomóc Ci w zakupie nowego samochodu z komisu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy również w takiej sytuacji.

Zakup używanego samochodu

W Polsce bardzo dużo osób kupuje używane samochody od poprzednich właścicieli. Często decydujemy się również na skorzystanie z oferty komisów, w których sporo aut jest sprowadzanych z zagranicy. Pośrednicy zapewniają, że wszystkie pojazdy są bezwypadkowe, w idealnym stanie, z minimalnym przebiegiem. Często okazuje się to prawdą, niestety zdarzają się również przypadki, że klienci są oszukiwani i w rezultacie dostają maszynę z ogromną ilością ukrytych wad oraz usterek. Jak tego uniknąć? Rozwiązaniem mogą się okazać zakupy z rzeczoznawcą samochodowym, który fachowym okiem oceni stan auta!

Rzeczoznawca samochodowy - dlaczego warto?

Dzięki pomocy rzeczoznawcy takiego jak RZECZOZNAWCA GWIAZDOWSKI zakup nowego samochodu będzie bezpieczny i mniej ryzykowny. Dlaczego? Osoby zajmujące się zawodowo oceną oraz wyceną uszkodzeń aut mają wiedzę oraz umiejętności, które pozwalają na fachowe określenie stanu danego pojazdu, a także jego wszystkich poszczególnych elementów. Dzięki temu żadna poważna usterka nie zostanie pominięta i klient nie dostanie przysłowiowego “kota w worku”. Kolejną istotną sprawą jest fakt, że rzeczoznawcy potrafią określić, czy przebieg danego auta jest rzeczywisty, czy też zmodyfikowany, a także czy samochód nie brał już kiedyś udziału w stłuczce albo w poważniejszym wypadku. Na sam koniec, po wnikliwej ocenie, rzeczoznawca samochodowy może wycenić pojazd, dzięki czemu klient dowie się, czy sprzedawca zaproponował dobrą, czy też zawyżoną cenę.

Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie potrafią samodzielnie określić rzeczywistego stanu pojazdu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rzeczoznawcy?

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego, pamiętaj o kilku rzeczach. Przede wszystkim zwróć uwagę na doświadczenie usługodawcy - w tej branży jest ono szczególnie ważne. Po drugie dowiedz się, w jakich miejscach działa dana firma, a także jakie wykształcenie posiadają jej pracownicy - studia związane z mechaniką to dodatkowe lata praktyki! Na sam koniec możesz też poprosić o referencje, dobry rzeczoznawca będzie mógł się pochwalić rzeszą zadowolonych klientów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas