Artykuł sponsorowany Własność intelektualna i jej ochrona z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner?

Własność intelektualna i jej ochrona z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner?

Czym jest własność intelektualna i jak postrzegana jest w prawie polskim i międzynarodowym? Na jakich płaszczyznach i w jaki sposób ją chronić? Kto może w tym pomóc? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i więcej najczęstszych pytań związanych z prawami autorskimi. Będziemy się w tym celu opierać o ofertę DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner. Zapraszamy serdecznie do czytania!

Czym właściwie jest własność intelektualna?

Własność intelektualna jest najbardziej ogólnym określeniem zbioru monopoli prawnych na własność niematerialną, stworzoną w wyniku działalności twórczej człowieka. Co oznacza to jednak w prostszych słowach? Przede wszystkim jest to zapewnienie poprzez drogę prawną wyłączności do posiadania i wykorzystywania komercyjnie pomysłów, wynalazków, dzieł, a nawet know-how, czyli profesjonalnej wiedzy na temat konkretnego procesu przemysłowego, która niezbędna jest w świadczeniu konkretnych usług lub w produkcji ustalonych produktów. Do własności intelektualnej zaliczają się:

  • wynalazki,

  • utwory chronione prawem autorskim,

  • znaki towarowe,

  • wzory przemysłowe,

  • wzory użytkowe,

  • know-how i tajemnice przedsiębiorstwa,

  • oznaczenia geograficzne chronione prawem własności przemysłowej,

  • topografie układów scalonych.

W zakresie ochrony swojej własności intelektualnej warto jest więc skonsultować się z rzecznikiem patentowym z takiej kancelarii jak DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner. Rzecznicy pomogą w ustaleniu tego, w jaki sposób najlepiej ochronić Twoją własność intelektualną. Pomogą oni nie tylko w postępowaniach sądowo-urzędowych, ale przede wszystkim określą, w jaki sposób klasyfikować prawnie Twoją własność.

Jak chronić swoje pomysły i wiedzę?

Rzecznik patentowy z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner pomóc może w ochronie własności intelektualnej, opierając się przede wszystkim na dwóch dziedzinach prawa. Pierwszym jest prawo autorskie, które określa stosunek dzieła do autora i w jaki sposób może być użyte komercyjne. Drugim jest prawo własności przemysłowej. Pomaga ono w ustaleniu norm związanych z wykorzystywaniem znaków towarowych, wynalazków, czy też wzorów przemysłowych i użytkowych. Na ich podstawie rzecznik patentowy występować może w charakterze pełnomocnika prawnego i reprezentować interesy klienta zarówno przed sądami, jak i przed urzędami. Obejmuje to zarówno Urząd Patentowy RP, jak i jego odpowiedniki europejskie i światowe.

Opracowanie:

DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner

Łódź , Kapitana Stefana Pogonowskiego 54 lok. B1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas