Artykuł sponsorowany W jakiej sytuacji może pomóc restrukturyzacja operacyjna?

W jakiej sytuacji może pomóc restrukturyzacja operacyjna?

Restrukturyzację operacyjną przedsiębiorstwa stosuje się wtedy, gdy zawodzą inne środki mające na celu przywrócenie płynności finansowej firmy. Pomaga skutecznie poprawić jej kondycję poprzez dogłębną analizę obecnego stanu, diagnozowanie problemu i opracowanie strategii, która pozwoli odzyskać równowagę podmiotu. Metoda ta sprawdza się, gdy działalność przestaje być konkurencyjna. Restrukturyzacja pomoże Ci zwiększyć szanse na sukces firmy!

Kiedy przeprowadzić restrukturyzację operacyjną?

Restrukturyzacja operacyjna to pomoc dla firm, które są bliskie ogłoszenia upadłości. Takie usługi świadczy niejedna Kancelaria ekonomiczno-prawna w Warszawie i w innych miastach. Przeprowadzenie restrukturyzacji pomaga firmom w trudnej sytuacji uniknąć ogłoszenia likwidacji, bankructwa czy przejęcia przez konkurencję. Sprawdza się, gdy dotychczas stosowana strategia nie przynosi oczekiwanych efektów i pozwala realnie zwiększyć wartość przedsiębiorstwa.

Na czym polega restrukturyzacja operacyjna?

Restrukturyzacja operacyjna powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanych ekonomistów, np. z kancelarii ekonomiczno-prawnej. Najlepiej, gdy prawnicy dysponują doświadczeniem w Twojej branży. Wtedy ich skuteczność będzie większa. Podczas swoich działań skupią się na:

  • doradztwie,

  • analizie,

  • kontakcie z wierzycielami,

  • opracowaniu zmian w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jeśli Twoja firma ma długi, nie jest konkurencyjna, ma problemy z płynnością finansową – restrukturyzacja operacyjna może pomóc jej powrócić na dobre tory. Profesjonalna restrukturyzacja polega na kompleksowej ocenie profilu działalności firmy. Fachowcy pomogą Ci zebrać niezbędne dane do tego, by podjąć decyzję o ważnych zmianach biznesowych. Jest to związane z wytypowaniem głównych, kluczowych działalności i takiej zmianie funkcjonowania przedsiębiorstwa, która pomoże wdrożyć skuteczną strategię zwiększającą szanse na sukces firmy. Restrukturyzacja operacyjna polega na zmianie struktury i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jest to sposób na wsparcie firm doświadczających różnych rodzajów trudności w odnalezieniu się na rynku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter