Artykuł sponsorowany W czym pomoże Ci doradca rozwoju osobistego?

W czym pomoże Ci doradca rozwoju osobistego?

Poszerzanie horyzontów poprzez zdobywanie nowych informacji, jak również pielęgnowanie posiadanych talentów czy odkrywanie nowych to właśnie rozwój osobisty, który u wielu osób odgrywa znaczącą rolę. Stała praca nad własną osobowością pozwala uzyskać sporo nowych kompetencji mających znaczący wpływ na życie zawodowe, jak również prywatne. Kim jest doradca rozwoju osobistego i w czym może pomóc? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule!

Kim jest doradca rozwoju osobistego?

Osoba pracująca jako doradca rozwoju osobistego powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. Niesienie pomocy swoim klientom we wdrożeniu zmian to jeden z celów doradcy rozwoju osobistego. Taka osoba staje się poniekąd przewodnikiem, jednak by dokładnie poznać potrzeby swojego klienta, w pierwszej kolejności przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Dzięki temu doradca rozwoju osobistego z firmy JC Consulting może poddać wnikliwej analizie motywacje, potrzeby, jak również wątpliwości usługobiorcy. Po uzyskaniu niezbędnych informacji dobierany jest odpowiedni proces szkoleniowy, np. Plan Rozwoju Osobistego (PRO).

Co zyskujesz, korzystając z usług doradcy rozwoju osobistego?

W trakcie konsultacji z doradcą rozwoju osobistego osoby zainteresowane poszerzaniem własnych kompetencji uczą się m.in. prawidłowej komunikacji, jednak najpierw zgłębiają wiedzę z zakresu uważnego słuchania, a także rozróżniania typów osobowości. Dzięki szkoleniom klienci są w stanie zrozumieć mechanizmy działania innych ludzi, a także opanowywać własne emocje czy dostosowywać zachowania do danych sytuacji. Takie umiejętności zdecydowanie ułatwiają życie nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również prywatnej. W trakcie szkoleń uczestnik dowiaduje się, jak zatrzymać uwagę i skupienie swojego rozmówcy, a także uczy się formułować komunikaty z uwzględnieniem danych okoliczności.

W jakiej formie odbywają się szkolenia? Zazwyczaj spotkania z doradcą rozwoju osobistego są online. W dzisiejszych czasach równie efektywnie można przekazywać wiedzę za pośrednictwem platform internetowych. To także niezwykle komfortowe rozwiązanie, ponieważ pozwala skorzystać z usług doradcy rozwoju osobistego bez względu na miejsce zamieszkania klienta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter