Materiał Partnera Sprzątanie po remoncie. Pomocne wskazówki

Sprzątanie po remoncie. Pomocne wskazówki

Remont mieszkania lub domu to duże przedsięwzięcie. Pozbycie się bałaganu po nim, pochłania niemal tyle samo energii, co same prace remontowe. Osoby, które nie mają czasu, by podjąć się tego zadania lub po prostu chcą sobie oszczędzić sił, decydują się na wynajęcie ekipy sprzątającej. To rozwiązanie wydaje im się najlepsze. Niektórzy wolą sami sprostać temu wyzwaniu. Co warto wiedzieć, by sprzątanie po remoncie przebiegło sprawnie?

Przed przystąpieniem do remontu

Sprzątanie po remoncie można sobie ułatwić jeszcze przed przystąpieniem do pracy. W tym celu należy zabezpieczyć wszystkie możliwe powierzchnie przed nadmiernym zabrudzeniem stosując folię do przykrycia mebli lub innych rzeczy oraz miejsc. Szczególnie jest to istotne podczas malowania ścian. Oprócz zabezpieczenia mebli można wówczas przysłonić folią także podłogę. W ten sposób zapobiegamy zachlapaniu jej farbą i oszczędzimy swój czas, gdyż nie będzie trzeba później walczyć z plamami farby, które często bywają trudne do usunięcia. Poza tym przyda się także taśma malarska. Oklejając nią listwy przypodłogowe oraz ścianę przy suficie zapewniamy czystość i efekt równego położenia farby. Warto zapamiętać, iż czyszczenie po remoncie rozpoczynamy od sufitu, kończąc na podłodze, obowiązuje więc zasada z góry na dół.Środki czyszczące i sprzęt

Żeby zapewnić jak najlepszą jakość poremontowego sprzątania trzeba wyposażyć się w odpowiednie środki czyszczące i sprzęt. Przed przystąpieniem do kompleksowego czyszczenia za ich pomocą, należy najpierw zetrzeć na sucho zalegający kurz ze wszystkich powierzchni, na których się osiadł. Po zaopatrzeniu się w worki na śmieci, pojemniki na wodę i rękawice ochronne można przystąpić do dalszych prac. Istotny jest dobór środków czyszczących zgodnie z ich przeznaczeniem, co oznacza, że podłogę drewnianą należy myć tylko takimi środkami, które są do tego specjalnie przystosowane. Do mycia ścian i sufitów można użyć płaskiego mopa a szyby i okna spryskać płynem do mycia szyb i przecierać suchym papierem.

Dokładność i cierpliwość

Podczas sprzątania poremontowego może okazać się, że niektóre czynności trzeba wykonać kilka razy. Chodzi tu zwłaszcza o odkurzanie. Otóż, najlepszym sposobem walki z kurzem i brudem jest zastosowanie odkurzacza nie jeden a kilka razy. Musimy także pamiętać o wszystkich zakamarkach, na których mógł osiąść się kurz, a więc klamkach, włącznikach światła, kontaktach. Do walki z nim przydadzą się niezastąpione ściereczki z mikrofibry. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na zabrudzenia powstałe na futrynach i parapetach oraz ramach okien. Tak naprawdę trzeba przejrzeć wszystkie zakamarki pomieszczenia, by po remoncie wyglądało ono perfekcyjnie.

Sprzątanie po remoncie bywa niezwykle uciążliwe. Warto powierzyć to zadanie ekipie sprzątającej Eco-Korytnicki, która zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem pomieszczeń po remoncie, zapewniając osiągnięcie ich efektownego wyglądu, dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu i środków czyszczących.

Podziel się